Підтримати
Вугледар влітку 2024
Вугледар у серпні 2024-го. Фото: 72-га ОМБр ім. Чорних Запорожців

Вже понад 10 тисяч заяв за категорією “пошкодження або руйнування житла” подали українці до Реєстру збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України (RD4U). Найбільше заявляють про руйнування житла на території Донецької області — близько 35%.

 

Про це повідомили в актуальному звіті RD4U.

Серед українських міст найбільше заяв подали жителі Маріуполя — майже 1150.

Станом на 1 жовтня у Реєстрі зафіксовані заяви щодо руйнування житла у 621 населеному пункті України. Найчастіше (65%) українці пишуть про пошкодження та знищення квартир, решта заяв стосується індивідуальних будинків різних типів та інших видів житлових приміщень.

Найбільш розповсюдженою причиною руйнувань житла українців у Реєстрі збитків наразі є артилерійські обстріли — вони пошкодили або знищили житло 27 % заявників. Повітряні атаки ракетами, безпілотниками або авіабомбами стосуються ще 20% заяв.

Найчастіше заяви подають жінки — 61%, чоловіки — 39%. Вік заявників — від 18 до 94 років.

У звіті від Реєстру збитків RD4U додають, що до своїх заяв українці додають у середньому по шість додаткових файлів з доказами, зокрема документи та фотографії. Частина заяв приходить без таких доказів (наразі близько 1400 таких є у реєстрі), але з посиланнями на різноманітні бази даних. Такі заяви перевірятимуть за допомогою зовнішніх ресурсів, зокрема супутникових знімків.

Розмір компенсації повинна буде визначити Комісія з розгляду претензій. Власники 405 пошкоджених об’єктів із тих 10 000, які вже подали до реєстру, вже отримали компенсації за “єВідновленням”.

Реєстр збитків RD4U збирає інформацію щодо пошкодження та знищення житла українців, аби в майбутньому компенсувати їм його вартість. Подати заявку до Реєстру можна через “Дію” за посиланням.

Нагадаємо, у Донецькій області, згідно з даними Донецької обласної військової адміністрації, станом на 26 вересня вже 40 976 житлових будинків були пошкоджені або зруйновані внаслідок бойових дій.


Завантажити ще...