Підтримати
Зображення до посту У РФ оголосили часткову мобілізацію. Що це означає
Фото: Слово і діло

Весь день 20 вересня в Росії голосували за зміни до законів та кодексів, щоб покарання для росіян, які тікають з поля бою було жорсткішим. Тепер же в країні-агресорці оголошена часткова мобілізація.

 

Про часткову мобілізацію у своєму зверненні заявив очільник РФ Володимир Путін.

“Для захисту нашої батьківщини, її суверенітету та територіальної цілісності, для забезпечення безпеки нашого народу на звільнених територіях, вважаю необхідним підтримати пропозицію Міноборони та Генштабу про проведення в РФ часткової мобілізації. Призову на військову службу підлягатимуть лише громадяни, які зараз перебувають у запасі і насамперед ті, хто проходив службу в лавах ЗС, має певні військово-облікові спеціальності та відповідний досвід”, – заявив Путін.

Російський президент додав, що відповідний указ він вже підписав. Мобілізація починається вже з 21 вересня.

За словами представника ГУР Міноборони України Вадима Скібіцького, оголошення загальної мобілізації  стане значним ударом по режиму Володимира Путіна.

Це означатиме визнання, що Росія не змогла виконати всі поставленні завдання, що так звана “спеціальна операція” Путіна не досягла результату і те, що йде реальна війна. Крім того, оголосити загальну мобілізацію – це значить оголосити війну Україні та визнати те, що Росія є країною-агресором”, сказав Скібіцький.

Зазначимо, в т.з. “ЛДНР”  оголосили про проведення “референдумів” про входження до складу РФ 23-27 вересня.  У разі анексії окупованих територій, тамтешніх жителів зможуть мобілізовувати на рівних умовах з громадянами РФ.

Крім того, 20 вересня Держдума РФ проголосувала за правки до Кримінального Кодексу Росії, щоб ввести покарання за добровільну здачу в полон, а також суворіше карати за неявку на службу за призовом і дезертирство. Вносять в Кримінальний кодекс країни-агресорки і поняття “мобілізація” і “воєнний стан”. Громадяни РФ вже почали скаржитись на це у соцмережах.
А на кордонах з Україною Росія стягує війська, у тому числі строковиків.

Приєднання так званих “ЛНР” та “ДНР” до Росії. Хронологія

15 лютого російська Держдума РФ ухвалила проєкт звернення до президента Росії про необхідність визнання т.з. “ЛДНР”. Володимир Путін заявив, що рішення про статус фейкових республік на Донбасі має відповідати Мінським угодам. Водночас він стверджував, що влада повинна враховувати думку виборців, які “співчувають мешканцям Донбасу”. Як пізніше зазначив прессекретар Путіна Дмитро Пєсков, президент розглянув звернення від депутатів Держдуми та взяв його до відома. Але визнання т.з. “ЛДНР” “не корелюється з Мінськими угодами”.

18 лютого ватажки бойовиків опублікували заздалегідь записане відео, що почалась масова евакуація жителів ОРДЛО. А наступного дня вони оголосили про масову мобілізацію.

19 лютого представники РФ вдруге зірвали позачергове засідання Тристоронньої контактної групи.

Представники української делегації у ТКГ тоді зазначили: неучасть Російської Федерації свідчить про:

  • намір РФ і далі нагнітати ситуацію, 
  • відмову виконувати Мінські домовленості, 
  • ставить під сумнів відсутність агресивних намірів щодо України.

21 лютого голови псевдореспублік  звернулися до президента Росії, щоб той визнав їх як “незалежні держави”. Наступного дня на позачергове засідання зібралася Рада Федерації. 

Рада Федерації ㅡ це верхня палата російського парламенту. Вона зокрема ухвалює рішення про затвердження Указу президента Росії

  • про введення воєнного стану; 
  • про затвердження Указу президента Росії про введення надзвичайного стану; 
  • про можливість використання Збройних сил за межами території Російської Федерації.

22 лютого Президент Росії визнав так звані “ЛНР” та “ДНР” з кордонами, які ті самі собі придумали, тобто в межах підконтрольної частини Донецької та Луганської областей.

“Ми їх визнали. А це означає, що ми визнали всі їхні “фундаментальні” документи, в тому числі й “конституцію”. А в “конституції” прописані кордони в рамках Донецької та Луганської областей в той час, коли вони були у складі України”, — заявив Володимир Путін.

Вже в лютому деякі російські депутати говорили про подальше приєднання 2 областей України до Росії. Та тоді це залишилось тільки розмовами. Як і в усі попередні роки, які ватажки псевдореспублік обіцяли приєднання до РФ. Натомість, на основі угод з маріонетками Кремля на окупованих територіях, Росія ввела війська в Україну та розпочала повномасштабну війну.  


Завантажити ще...