У російському слідчому ізоляторі Ростова-на-Дону помер один з полонених українських військових бригади “Азов” — 55-річний Олександр Іщенко. Військовослужбовця 31 липня не доставили із СІЗО на судове засідання, а його адвокат повідомив, що військовий помер.
Про це повідомили у російському ЗМІ “Медіазона” під час засідання Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону.
Поки суд не отримав документів, які підтверджують смерть українського військовослужбовця. Точна дата і причина смерті наразі теж невідомі.
Як зазначають російські журналісти, на засіданні суд закінчив розгляд “доказів”, однак дебати мають відбутися 7 серпня, аби до того часу отримати документи про загибель українського військового.
Водночас у коментарі виданню “Бабель” у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими підтвердили факт смерті “азовця” Іщенка, але не уточнили деталей.
У відомстві зазначили, що знають про цей випадок та запевнили, що “всі обставини ретельно вивчаються”.
”На жаль, у нас знову виникають питання до Міжнародного комітету Червоного Хреста, який повинен моніторити умови утримання полонених в Росії та на тимчасово окупованих територіях України. Нам потрібні обміни й ми їх регулярно проводимо, проте у неволі все ще залишається чимало наших військовослужбовців та цивільних. Міжнародна спільнота має змусити кремль допустити міжнародних спостерігачів до місць утримання”, — зазначили у штабі.
Також смерть військового підтвердив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець. Зі слів доньки Олександра Іщенка, він помер 9 днів тому.
“Проте українську сторону ніхто про це офіційно не сповістив. Також не було офіційного повідомлення про причину смерті громадянина України. Я із негайним листом звернувся до уповноваженої з прав людини у Росії, аби вона розібралася у трагічній смерті військовополоненого, якого утримувала російська сторона, та повідомила мені обставини й причину смерті Олександра Іщенка”, — заявив посадовець.
Олександру Іщенку було 55 років. У лютому 2022 року він вступив у територіальну оборону бригади “Азов” як військовий водій. Навесні того ж року в Маріуполі він потрапив до російського полону та став фігурантом “кримінальної справи” разом з ще 23 українцями.
У полоні на території окупованої частини Донеччини Олександра незаконно звинувачували за двома статтями — “про участь у діяльності терористичної організації” та “спробі насильницького захоплення влади”.
Нагадаємо, родини військовополонених оборонців Маріуполя закликають українську владу обміняти їхніх рідних на колаборантів. В’ячеслав Богуслаєв, Павло Лебедь та Нестор Шуфрич — лише декілька ставлеників Кремля, обмін яких пропонували родини оборонців.