Міжнародний кримінальний суд спільно з українськими слідчими працює над розслідуванням катувань та жорстокого поводження щодо українських військовополонених у російських в’язницях. За даними правоохоронців понад 110 військових були страчені у місцях позбавлення волі.
Про це розповів керівник Департаменту Офісу генерального прокурора з протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Юрій Бєлоусов в інтерв’ю видання “Укрінформ”.
“Загалом у нас понад 110 військових були страчені уже після здачі в полон у місцях несвободи. Це й та сама “Оленівка”.
Розслідувати, дійсно, складно, бо ми не маємо доступу до території, а іноді й до тіл загиблих. Але є різні технології, які дозволяють нам максимально задокументувати, що відбулося, навіть не маючи доступу”, — розповів Юрій Бєлоусов.
За його словами, катування українських полонених у російських в’язницях стає системним і свідчить про те, що це “невіддільний складник політики Росії”.
“Коли така політика – значить вона підтримується на самому верху! Це масовість, а не поодинокі випадки, тому це у фокусі уваги МКС”, — додав посадовець.
Наразі українські слідчі збирають доказову базу з місць, де практика катувань найбільш поширена. Для цього відомство має окремий підрозділ, який займається саме цим напрямком. За словами Бєлоусова, це “лише питання часу, коли ці злочинці потраплять у руки українських правоохоронців”.
“Ми отримуємо дані про те, хто ці особи (причетні до катувань, — ред.) та що вони роблять. Уже є підозри керівникам Волноваської, Калінінської, Горлівської та інших колоній.
Разом з тим ми не хочемо, щоб нас ставили на один щабель із росіянами, які фабрикують справи проти українців. Навіть коли йдеться про нашого ворога (Росію, — ред.), ми маємо зібрати докази, які свідчать про вчинені злочини”, — резюмував керівник Департаменту Офісу генерального прокурора з протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту.
Нагадаємо, генеральний прокурор Андрій Костін стверджує, що до 90% українських захисників, що опинилися у полоні росіян, потерпають від фізичних і психологічних тортур. Представники Міжнародного кримінального суду працюють над тим, аби встановити місця несвободи, де вчиняли злочини над полоненими військовими та цивільними.