Через обстріли та прорив дамби Карлівського водосховища у місті Селидове проблеми з питною водою. Поки що її подають людям з резервних джерел та обмежено. Та за кілька тижнів водопостачання мають відновити. З обласного бюджету виділили 25 мільйонів гривень, аби розтампонувати та приєднати до водопровідних мереж свердловини, які залили бетоном ще за радянських часів. За словами посадовців, води Селидове матиме стільки ж, як і до відкритого вторгнення.
Про це у коментарі Вільному радіо розповів керівник департаменту ЖКГ Донецької облдержадміністрації Сергій Гончаренко.
За його словами, у місті Селидове розтампонують 4 свердловини, які закинули ще за радянських часів через побудову Південно-Донбаського водогону і Карлівської фільтрувальної станції. Ці свердловини під’єднають до існуючих мереж КП “Вода Донбасу”.
“Це дасть можливість забезпечити людей водою з погодинним графіком. Орієнтовно 8 годин на добу — 4 години вранці, 4 ввечері. Точніше можна буде сказати, коли закінчимо роботи”, — повідомив Сергій Гончаренко.
Воду за графіком місцеві отримували з 2014-го року. Відтоді і до початку відкритого вторгнення Селидове мало 3600 кубічних метрів води на добу. За розтампоновку старих свердловин та підключення їх до мереж заплатили близько 25 млн грн. Строк виконання цих робіт — 20 липня 2023. Після цього у містян буде стільки ж води, як і до відкритого вторгнення, запевняють в ДонОВА. Якість рідини вже перевірили.
“Розрахунково ми бачимо, що зможемо забезпечити цими свердловинами ті самі 3,5—4 тисячі метрів кубічних на добу води. Тому все місто Селидове з приватним сектором по околицях отримає питну воду”, — каже начальник обласного департаменту ЖКГ.
З 2014-го року воду для жителів Селидового брали з Карлівської фільтрувальної станції, яка потрапляла туди з Південно-Донбаського водогону.
На початку 2022-го росіяни зруйнували насоси і трансформаторні підстанції Південно-Донбаського водогону. Після цього воду стали брати у Карлівському водосховищі, яке було резервним.
Неодноразово окупанти обстрілювали й Карлівську фільтрувальну станцію. А 25 травня поцілили у греблю Карлівського водосховища. Тоді, за словами начальника обласного департаменту ЖКГ, за одну ніч Донеччина втратила 15 млн кубічних метрів води. Люди залишилися без сталого водопостачання, у деякі населені пункти воду подавали обмежено та з резервних джерел.
Нагадаємо, благодійники передали селам Покровської громади 70 резервуарів для води. Ми розповідали, де саме вони з’являться.