Підтримати
У Сіверську один із провулків перейменували на честь українського політв'язня В'ячеслава Чорновола
Ілюстративне фото: Віталій Гатченко

Ім’я українського громадського політика В’ячеслава Чорновола тепер буде на мапі прифронтового Сіверська — один із провулків перейменували на його честь. Згадуємо, чим відомий діяч та за що його переслідувала радянська влада.

 

Про перейменування у місті повідомили у Сіверській міській територіальній громаді.

“В прифронтовому Сіверську, що на Донеччині, з’явився провулок ім. В’ячеслава Чорновола. Це, без перебільшення, непересічна подія, бо це перший на Донеччині топонім, пов’язаний з іменем легендарного фундатора української Незалежності, людини, що змінила хід історії. Я щасливий з того, що робоча група міської ради з перейменування топонімів погодилася зокрема з цією моєю пропозицію”, написав увільнений на час мобілізації перший заступник міського голови Сіверська Віталій Гатченко, який нині боронить державу у лавах ЗСУ.

Провулок Чорновола буде у Сіверську замість провулка Чернишевського.

В’ячеслав Чорновіл: стисла біографія

В’ячеслав Чорновіл — український політик, політв’язень, провідник українського національно-демократичного визвольного руху в кінці 80-х та на початку 90-х років XX століття.

Разом з іншими діячами Чорновіл започаткував в Україні національно-визвольний рух “шістдесятників” та “дисидентів”. Також став одним з ініціаторів створення Української Гельсінської спілки.

За свою діяльність був засуджений радянською владою у 1967—1969, 1972—1979 та 1980—1988 роках. Його звинувачували в “антирадянській агітації та пропаганді”. Загалом політв’язень пробув у неволі 17 років. 

Чорновіл — один із засновників та багаторічний лідер Народного Руху України, а також ініціатор проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року та Акту проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 року. У 1991 році був кандидатом у президенти України.

Політичний діяч загинув 25 березня 1999 року в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Є теорії, що його вбили.

Нагадаємо, комітет Верховної Ради підтримав перейменування 34 сіл та селищ на Донеччині. Пропозиції щодо нових назв, які не містять маркерів комуністичної та російської ідеології, до парламенту надсилали органи місцевої влади.


Завантажити ще...