Сьогодні, 21 травня, у Слов’янську свій 102-й день народження святкує довгожителька Ганна Доценко. Жінка родом з Великої Новоселівки. Вона пройшла всю другу світову війну фельдшером та дослужилася до лейтенанта. Як живе нині — читайте далі.
Історією довгожительки поділилися у Слов’янській МВА.
Там кажуть, що Ганна Доценко народилася 21 травня 1923 року у селищі Велика Новоселівка — тоді там був осередок грецької громади. Згодом, ще у дитячому віці, з батьками переїхала до Слов’янська.
У 14 років батька Ганни репресували через донос колеги: засудили та розстріляли як “англійського шпигуна”. Згодом вже син довгожительки отримав документ про “реабілітацію” свого діда. Однак тоді ж, у 1937-му, мати Ганни залишилася одна з трьома дітьми.
Доценко закінчила школу №5 та поступила до Слов’янської фельдшерської школи. Свій диплом 18-річна медикиня отримала у червні 1941-го й майже одразу її відрядили до військової частини № 18810 у Лозівському районі.
Разом з нею Ганна і пройшла всю другу світову війну, а завершила службу в 1945 році — дослужилася до лейтенантки. Після перемоги жінка працювала у Старомлинівській лікарні. Там і зустріла майбутнього чоловіка — Івана Трохимовича, який також пройшов усю війну та дістав інвалідність.
Разом із коханим Ганна повернулася до Словʼянська, де й подружжя побудувало домівку та виростили трьох дітей. Нині, у свій 102-й день народження, у Доценко 7 онуків, 8 правнуків, а ще є праправнуки
Більшу частину свого життя вона працювала фельдшером у залізничній лікарні. Звідти й вийшла на пенсію. Наразі живе з родиною сина — Олександра Івановича.
Наприкінці квітня, за даними місцевої влади, будинок Ганни Доценко пошкодили російські війська. Родина вже подала документи за програмою “єВідновлення”.
“Попри обставини, Ганна Спиридонівна залишається життєлюбкою та людиною завзятої вдачі. Вона дуже позитивна, має гарну памʼять, цікавиться всім, що відбувається. Говорить, що ось тільки останніми місяцями став здавати слух.
Іменинниця залюбки ділиться рецептом довголіття — працювати на повну силу, багато рухатися і не накопичувати образи”, — кажуть у Слов’янській МВА.
Нагадаємо, в останньому пологовому будинку, який працює на підконтрольній частині Донецької області, протягом квітня 2025 року народилися 53 дитини. Це на три менше, ніж було у березні.