Підтримати
дрібні гроші в гаманці
Фото: УНІАН

Вчителі Соледарської громади досі не отримали кошти за травень та відпускні. Нарахувати гроші мали б 15 та 30 травня. І у звітах департаменту освіти ДонОДА ніякої заборгованості немає. Соледарська очільниця освітян кидає слухавку.

 

Про зароблені, але недоотримані кошти Вільному радіо розповіла група вчителів шкіл у Соледарі. 

“Нам лише виплатили аванс за травень, і те багатьом неповністю (мені замість 4,5 тис грн прийшли 1,5 тис грн). Сказали “помилилися”. За травень грошей немає. Ми вже пішли у відпустку, ніяких відпускних, оздоровчих немає. Куди ми не звертаємось, нам нічого не відповідають. В управлінні освіти керівниця відбувається відмовками: “нараховуються”. Та коли ж вже вони нарахуються? Людям же треба жити. У нас повністю у Соледарській громаді (понад 10 шкіл) ніхто не отримав зарплату”, — каже вчителька початкових класів Лариса Тралецька. 

За її словами, вчителі опинились в скруті: одні залишились в обстрілюваному місті та ледь зводять кінці з кінцями. А інші виїхали за межі Донеччини та теж потребують заробленого. 

“Той, хто виїхав, — треба за житло платити. Я до останнього була у місті, але ми виїхали, й треба платити за житло у Дніпрі. Чоловік вимушений був кинути роботу, зараз на “біржі”, маємо платити великі кошти за житло”, — каже вчителька.

Те саме розповідають й інші вчителі, уточнюють: аванс за травень дали лише на початку червня. 

“Чуємо “завтра-завтра буде” від бухгалтерії, від співробітниці Блажій: то “рахунки заблоковані”, то в зоні бойових дій. Хоча на час, коли треба було платити аванс, ані в Бахмуті, ані в Соледарі боїв не було. Начебто умови однакові скрізь, але в Бахмутській громаді вже давно виплатили і зарплати, й відпускні, й оздоровчі. А у нас то та причина, то та, й не зрозуміло, що насправді”, — розповідає вчитель ЗОШ№13 з Соледара Валерій Самко. 

За його словами, зараз він на Закарпатті й в нього теж скрутна фінансова ситуація. Хоча ніколи такого раніше не було — зарплату завжди отримував вчасно.

“Чесно кажучи, я зараз фактично живу коштом сестри. Я думаю, ви розумієте, що, м’яко кажучи, це некомфортно для чоловіка. Я здав усі звіти з виконання програми та результативності”, — каже він. 

Вчителька англійської Наталя виїхала з Соледара у Полтаву з малолітньою дитиною. Каже, що їй може загрожувати виселення, бо не має чим сплатити за житло на наступний місяць. 

“Мені треба винаймати квартиру, я не можу з малолітньою дитиною проживати в дитсадках та школах. Я розраховувала на ці виплати, це ж я не в когось [прошу] зайняти гроші. Це зароблені гроші. Сьогодні вже 9-те червня, нічого немає. Нам сказали чекати. Коли чекати? Мені в цьому місяці треба заплатити за житло на наступний місяць. Мене виселять й все, і я залишуся з 4-річною дитиною на вулиці. Вже просто емоції! Ніхто не дає ніякої чіткої відповіді. Ну як це — начальники, директори не знають чіткої відповіді коли буде зарплата?”, — каже жінка. 

За її словами, під час воєнного стану вчителям оплачують не 56 днів відпустки, а 24 дні, але й їх немає. 

“Добре, виплатіть, де ці гроші, де вони поділися, на яких рахунках вони лежать? Чому, я не розумію?”,  —  питає вчителька. 

У Соледарському управлінні освіти кидають слухавку

Вільне радіо намагалось отримати коментар виконуючої обов’язки начальника управління освіти Соледарської міськради Інни Блажей, проте жінка двічі кинула слухавку. 

“Коментарі зараз не даю, дуже зайнята. У мене немає часу давати консультації”, — заявила посадовиця.

У департаменті освіти Донецької облдержадміністрації про заборгованість перед соледарськими освітянами нічого не знають. 

“У мене є [дані], що за травень зарплату виплатили по Соледарській громаді. Розблоковані рахунки, виплатили заробітну плату за травень 3-го червня. Тоді треба з’ясовувати. По моїй бухгалтерській службі вони отримали, тепер мені треба з’ясувати це питання”, — сказала в коментарі Вільному радіо начальник освітян Донеччини Тетяна Сідашева. 

Про результат ми повідомимо згодом. 

Читайте також: 


Завантажити ще...