Підтримати
Ексначальник відділу охорони здоров’я Соледарської міськради Ляднов очолить управління освіти
Стела Соледара. Ілюстративне фото: IZOLYATSIA

Підтримайте Вільне Радіо

Підтримати

Влада Соледарської громади планує сформувати новий орган — молодіжну раду. До участі запрошують молодь віком від 14 до 35 років, яка хоче впливати на рішення місцевих посадовців. Розповідаємо, для чого така структура окупованому місту і як подати заявку.

 

Про формування молодіжної ради Соледара Вільному Радіо розповіла  членкиня ініціативної групи з розгляду кандидатів Наталя Тищук.

Установчі збори з формування молодіжної ради проведуть о 09:00 29 серпня 2025 року  в режимі відеоконференції. Зараз приймають заявки від кандидатів, які бажають долучитися до органу. Згодом голосуванням на 2 роки оберуть до 35 членів ради. 

Для довідки:

Молодіжна рада —  це консультативно-дорадчий орган, який утворюють при органах місцевого самоврядування із представників молоді для консультування, розробки та реалізації молодіжної політики на місцях. Основна мета  молодіжної ради — забезпечити, щоб голос молоді був почутий, а їхні потреби та ідеї враховувалися у прийнятті рішень.

“У Соледарській громаді молодіжна рада зараз потрібна не тільки для розв’язання поточних проблем, але й для збереження соціальної тканини громади та формування кадрового резерву, який буде активно залучений до відбудови та розвитку рідного краю після перемоги. Навіть в умовах війни та тимчасової окупації молодіжна рада може виконувати надзвичайно важливі функції”, — розповідає членкиня ініціативної групи Наталя Тищук.

Для чого Соледару потрібна молодіжна рада

Як зазначає співрозмовниця, створення молодіжної ради дасть місцевій молоді такі можливості:

  • представництво інтересів: молодіжна рада може бути голосом молоді, яка мусила покинути свої домівки. Вона може доносити їхні потреби до органів влади, міжнародних організацій та благодійних фондів, що працюють з ВПО;
  • підтримка та згуртування громади: рада може влаштовувати для молоді онлайн-заходи, вебінари, дискусії та групи підтримки, аби підтримувати зв’язок на відстані та зберігати ідентичність громади;
  • планування майбутнього: молодіжна рада зможе долучатися до розробки стратегій відновлення громади після деокупації, вносячи свої пропозиції щодо відбудови інфраструктури, створення нових можливостей для навчання та працевлаштування;
  • волонтерство та проєктна діяльність: члени ради можуть ініціювати та впроваджувати волонтерські та благодійні проєкти на підтримку військових або інших мешканців громади, які постраждали від війни. Це дає молоді відчуття причетності та можливість робити щось важливе попри обставини;
  • збереження кадрового потенціалу: активна молодіжна рада може допомогти створити такі умови, щоб молодь не виїжджала з громади, а бачила перспективи для свого розвитку та реалізації на місці. Це важливо для збереження людського потенціалу, який буде потрібен для відбудови.

А ще участь у раді може стати поштовхом для розвитку лідерських якостей у молоді Соледарської громади, впевнена Наталя Тищук:

“Це також про розвиток лідерських якостей. Участь у такій раді є унікальним досвідом для молодих людей, які навчаються працювати в команді, писати проєкти, взаємодіяти з владою та бути лідерами змін. Цей досвід буде безцінним для відновлення країни в майбутньому”.

Хто може стати членом молодіжної ради Соледара

До складу молодіжної ради приймають громадян України віком від 14 до 35 років, які зареєстровані на території Соледарської громади та є:

  • представниками громадських об’єднань;
  • представниками закладів освіти;
  • представниками молодіжних центрів.

Одна організація може делегувати лише одного представника.

До заявки треба долучити підписний лист підтримки кандидата (якщо заявка від організації — рішення про делегування кандидата) та біографічну довідку.

Надіслати свою заявку можна до 9 серпня поштою:

  • Дніпро, вул. Мандриківська, відділення Укрпошти №47;
  • м. Таромське, відділення “Нової пошти” №1.

Отримувач — Андріанова Тетяна Олександрівна, (066)315-02-90.

Нагадаємо, торік у Слов’янську також створювали нову молодіжну раду.


Завантажити ще...