Зображення до посту У Соледарській МВА створили робочу групу, яка займатиметься декомунізацією та деколонізацією у громаді
Декомунізація в Соледарській тергромаді. Фото ілюстративне: Новинарня

У Соледарській громаді з’явилась робоча група, яка зможе підготувати рішення про перейменування вулиць або й сіл громади. Переглядатимуть назви відповідно до вимог закону про декомунізацію. 

 

Відповідне розпорядження вже підписав чільник громади. Про це повідомили у Соледарській МВА у відповідь на запит Вільного радіо.

Робочу групу, як консультативно-дорадчий орган Соледарської міської ради, створили наприкінці січня 2024 року, аби завершити в громаді процес заборони пропаганди російської імперської політики і деколонізацію топонімів. 

Основні завдання робочої групи:

  • збір інформації щодо наявних пам’ятників, пам’ятних знаків, меморіалів, символіки російської імперської політики у публічному просторі, їх демонтажу на території Соледарської міської територіальної громади; 
  • збір інформації щодо проведеної інвентаризації об’єктів, меморіалів і пам’ятників, які підлягають під визначення символіки згідно Закону України “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізації топонімії”; 
  • збір інформації щодо перейменування скверів, бульварів, вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів та інших об’єктів топоніміки населених пунктів, назви яких містять у собі символіку російської імперської політики та сучасної РФ як держави-агресорки; 
  • прийняття рекомендацій та пропозицій; 
  • розгляд інших питань, що стосуються рекомендацій та пропозицій, які можуть бути прийняті.

Робоча група має скласти перелік назв, які містять символіку російської імперської політики та підлягають перейменуванню. Йдеться про вулиці, провулки, площі, проїзди, алеї, парки, сквери, мости, географічні об’єкти. Також до цього переліку входять пам’ятники чи пам’ятні знаки, що підлягають демонтажу чи вилученню з публічного простору. 

Згодом за усіма пропозиціями треба провести консультації з громадськістю, громадські обговорення та поінформувати жителів про потенційні зміни. Сформовані переліки об’єктів мають розмістити на офіційному вебсайті Соледарської міської ради. Строк проведення консультацій з громадськістю, передбачених для виконання вимог Закону України, не може перевищувати 30 календарних днів. 

Уже з урахуванням громадської думки провести усі необхідні роботи щодо перейменування, демонтажу чи вилучення з публічного простору всього, що підлягає декомунізації та деколонізації у громаді.

Нагадаємо, у Селидівській тергромаді стартувало громадське обговорення у формі електронних консультацій щодо перейменування топонімів в межах деколонізації та декомунізації. За посиланням вище розповідаємо, як долучитися. А в Покровській громаді змінили назви 270 вулиць і провулків. 154 з них перейменували у самому Покровську, а ще 116 — у населених пунктах громади. 


Завантажити ще...