За час відкритого вторгнення Росії у Святогірській громаді вже очистили від вибухівки одну десяту території. Фахівці продовжать працювати у цьому напрямку й у 2025-му. Зокрема, визначать пріоритетні для розмінування ділянки.
Про це журналісти Вільного радіо дізналися з Програми соціального та економічного розвитку на 2025 рік.
Так, за час відкритої російської агресії у Святогірській громаді від мін та вибухонебезпечних предметів вже очистили понад 3,6 тисячі гектарів. Це близько однієї десятої від загальної площі громади — 37,8 тисячі гектарів.
Крім того, близько 7,1 тисячі гектарів земель залишаються непридатними до використання. Серед причин — потенційна загроза їх забруднення вибухонебезпечними предметами.
Наразі місцева влада вивчає шляхи відновлення критичної інфраструктури й, зокрема, збирає інформацію щодо найбільш забруднених вибухівкою ділянок.
Таким чином й визначатимуть першочерговість розмінування.
Святогірська громада розташована у північній частині Донецької області на лівому березі річки Сіверський Донець. Відстань до обласного центру — Краматорська — шосейним шляхом складає 50 кілометрів, а до найближчого міста — Слов’янська — 35 кілометрів.
Саму ж територіальну громаду створили у 2020 році. Окрім адміністративного центру, до неї належать селища Адамівка, Богородичне, Глибока Макатиха, Долина, Краснопілля, Мазанівка, Маяки, Микільське, Пришиб, Сидорове, Тетянівка та Хрестище.
Нагадаємо, через відкриту агресію Росії на території Святогірської громади зазнали пошкоджень різних ступенів щонайменше 1,3 тисячі домівок. Деякі з них вже допомогли відновити благодійники. Крім того, місцева влада звітує про обстеження й інших об’єктів інфраструктури.
Також близько 43% склав приріст населення Святогірської громади на початок жовтня 2024 року. Водночас до відкритого вторгнення Росії на цих територіях проживали понад 8,7 тисячі людей, а після початку — більша частина місцевих виїхала у більш безпечні куточки України та за кордон.