Підтримати
Зруйнований будинок у Маріуполі
Зруйнований будинок у Маріуполі. Фото з окупаційних джерел

З 2022 року на тимчасово окупованій частині Донеччини запровадили постанову, якої ніхто не бачив, але спираючись на неї у жителів почали заарештовувати житло. За майже два роки накопичилось 300 тисяч арештованих квартир. Тепер ватажок т.з. “ДНР” заявляє, що розбиратиметься з проблемою. Що відбувається з житлом у псевдореспубліці — читайте далі.

 

У т.з. “ДНР” з 2022 року заарештовують житло, а власники про це не знають

29 вересня 2022 року у т.з. “Головному комітеті оборони ДНР” випустили “постанову” №341. Згідно з нею у людей, які залишились на тимчасово окупованій частині Донеччини, заарештували тисячі квартир та приватних будинків.

Ситуація особливо загострилась у 2024 році. Річ у тім, що у січні голова комітету Торгово-промислової палати РФ з підприємництва у сфері ЖКГ Андрій Широков заявив, що близько 60% росіян слід позбавити права власності на житло. Свою позицію він пояснив тим, що приватизація житла на початку 1990-х призвела до появи класу “жебраків”, які не здатні оплачувати утримання свого житла, послуги ЖКГ та ремонти.

Пропозиція російських посадовців про деприватизацію житла
Пропозиція російських посадовців про деприватизацію житла. Скриншот: Вільне радіо

Цю пропозицію не підтримали в Росії, але наприкінці травня 2024-го у пропагандистських ЗМІ з’явилися новини про 300 тисяч арештованих осель у т.з. “ДНР”. Тобто нерухомість за схемою, яку пропонував Андрій Широков, відбирають в українців на користь фейкової республіки.

Новина у російських ЗМІ про незаконний арешт 300 тисяч осель на тимчасово окупованій частині Донеччини
Новина у російських ЗМІ про незаконний арешт 300 тисяч осель на тимчасово окупованій частині Донеччини. Скриншот: Вільне радіо

Прикладів у мережі достатньо, наведемо один із них. Працівниця міської бібліотеки у Донецьку Тетяна Трохимчук записала відеозвернення, у якому заявила, що хотіла перереєструвати житло за російськими стандартами та з’ясувала, що її квартира заарештована.

Інші місцеві так само дізнавалися про арешт свого житла, коли подавали документи до т.з. “Росреєстру”.

Пушилін пообіцяв розібратися у проблемах свого псевдозаконодавства

Навіть окупаційні джерела стверджували, що цієї постанови немає у вільному доступі, а оселі арештовували без пояснення причин. Окупаційна влада обіцяла розібратися з проблемою, але майже за два роки ситуація не змінилася.

У червні 2024 року ставленик Кремля на тимчасово окупованій частині Донеччини Денис Пушилін заявив, що проблеми з незаконним арештом житла будуть розв’язувати.

“Вчора (21 червня 2024 року, — ред.) я підписав указ №307. Ситуації з квартирами, щодо яких було припинено реєстрацію прав власності громадян, врегульовано та вироблено порядок дій. Жителям регіону, які зіткнулися з такою проблемою, необхідно письмово звернутися до адміністрації Глави ДНР, звичайно ж, із наданням копій правовідновлювальних документів, що підтверджують їхнє право приватної власності” — заявив Пушилін.

“Указ” Дениса Пушиліна “про створення колегіального органу з питань управління та розпорядження об’єктами нерухомості”
“Указ” Дениса Пушиліна “про створення колегіального органу з питань управління та розпорядження об’єктами нерухомості”. Скриншот: Вільне радіо

Ставленик окупантів додав, що у людей, яких позбавили права власності на житло, перевірятимуть документи.

“У разі підтвердження інформації про наявність на квартиру права приватної власності заявника питання буде винесене на розгляд колегіального органу з питань управління розпорядження об’єктами майна. Про його рішення буде проінформовано заявників та управління Росреєстру ДНР”, — уточнив ватажок псевдореспубліки.

Нагадаємо, термін дії т.з. “паспортів ДНР” продовжили до 1 січня 2025 року, проте певна категорія українців в окупації ризикує одержати статус іноземців.


Завантажити ще...