У фейковому “Міністерстві освіті та науки” кажуть, що зіткнулися з дефіцитом вчителів. Найбільше навчальних кадрів не вистачає в окупованих Маріуполі, Донецьку, Макіївці та Ясинуватій.
Про це пишуть російські ЗМІ.
Зі слів представників псевдоміністерства, найбільший дефіцит педагогів фіксують у Донецьку, Маріуполі, Макіївці та Ясинуватій. Так, загарбниками не вистачає вчителів за спеціальностями:
У так званому “МОН “ДНР” запевняють, що ситуацію з кадрами намагаються вирішити коштом цільового навчання за програмою “Земський вчитель” — завозять освітян на тимчасово окуповані українські території з Росії. Крім того, ставленики Кремля сподіваються, що до роботи зможуть залучити студентів-практиків.
Як пишуть пропагандистські ЗМІ, нині середньомісячна зарплата вчителів у квазіреспубліці становить близько 55 тисяч рублів (16,5 тисяч гривень). За тією ж програмою окупантів цьогоріч планують влаштувати трьох педагогів.
Зазначимо, ще у січні 2025-го ставленики Кремля казали про повернення на очне навчання близько 116 тисяч школярів. Дітей з окупованих територій Донеччини повернули за парти буцімто на тлі віддалення лінії фронту.
А у червні 2024 року журналісти Вільного радіо розповідали, що близько 16,5 тисячі дітей на окупованій частині Донеччини записали в учасники загальноросійського “Руху перших”. Ця ініціатива насаджує військову пропаганду країни-агресорки.
Нагадаємо, ми поговорили з представниками профільних громадських організацій, а також проаналізували новини з пропагандистських джерел і дані з офіційних сайтів шкіл, відкритих окупантами, й уявили, як проходить звичайний шкільний день на окупованих територіях регіону.