У Верховній раді прокоментували можливе призупинення “єВідновлення” через те, що в держбюджет 2025 року не заклали кошти на програму. Там запевнили, що “зроблять усе можливе, аби програма не була заморожена”.
Про це розповіла голова Комітету ВР з питань організації держвлади та місцевого самоврядування Олена Шуляк в інтерв’ю Укрінформу.
За її словами, станом на зараз держава погодила заявки майже на 8 мільярдів гривень. Компенсації погодили більш ніж 73 тисячам українських сімей, які вже отримали чи отримають у майбутньому кошти на ремонт.
Водночас щодо компенсації за зруйноване житло Шуляк додала, що наразі українці отримали понад 11 тисяч сертифікатів на 17,2 млрд гривень. Середня сума житлового сертифіката становить 1,6 мільйона гривень.
Як зазначила посадовиця, у держбюджеті на 2025 рік на субвенції для органів місцевого самоврядування за пошкоджене житло передбачили лише 500 мільйонів гривень.
Однак на житлові сертифікати та для реалізації третього етапу “єВідновлення”, який стосується тимчасово окупованих територій, — гроші не закладали.
Олена Шуляк зазначила, що запропонувала спрямувати на програму 10 млрд гривень, а Міністерство відновлення попросило ще більше — понад 40 млрд гривень.
“Бюджет наразі готується до другого читання, і хоча сума може бути меншою за заплановану, ми зробимо все можливе, щоб програма не була заморожена”, — запевнила голова комітету ВР.
Наразі максимальна сума виплат за програмою “єВідновлення” становить 500 тисяч гривень за пошкоджений будинок та 350 тисяч гривень — за квартиру.
Нагадаємо, житло сотень тисяч жителів Донеччини постраждало від боїв, у деякі оселі снаряди влучають по декілька разів. Ми поговорили з жителями регіону, які вже отримали компенсацію за пошкоджене чи зруйноване житло. Розбираємось на прикладах, як на Донеччині працює “єВідновлення” та за яких умов можна податися повторно.