Підтримати
Снайпери ЗСУ на позиції. Ілюстративне фото: Володимир Зеленський

Від 15 листопада у застосунку “Армія+” доступна анонсована напередодні функція подачі рапортів щодо зміни військової частини. Розповідаємо, як це працює.

 

Про запуск нової функції у “Армія+” повідомляє пресслужба Міністерства оборони України.

У застосунку “Армія+” відтепер доступна подача нового документа — рапорту на зміну місця служби. У Міноборони стверджують, що це дасть змогу військовим швидко та без бюрократичної тяганини перевестися в нову частину, зокрема у тилову (в окремих випадках).

Як подати рапорт на переведення через “Армія+”

Для того, щоб нова функція була доступна, застосунок “Армія+” потрібно оновити до версії 2.0.2 і вище. Він надає підказки на всіх етапах створення рапорту, тому, додають у МОУ, весь цей процес займає близько 15 хвилин. Перед створенням рапорту потрібно підготувати базовий перелік документів:

  • військовий квиток або посвідчення офіцера;
  • рекомендаційний лист від частини, в яку військовий планує переведення;
  • в окремих випадках може знадобитися висновок ВЛК, зокрема якщо військовий за станом здоров’я хоче перевестися з бойової у тилову.

У МОУ гарантують, що погодження командира чинної частини військового, який хоче перевестися, не потрібно. Рапорт повинен одразу надсилатися до Кадрового центру ЗСУ.

“Погодження командира не потрібне для подачі рапорту в “Армія+”. Тобто військовослужбовець не має вказувати Армія ID командира, як це необхідно для інших документів у застосунку. Рапорт на переведення автоматично надсилатиметься напряму в Кадровий центр ЗСУ. Без довгих погоджень, затягування процесів та бюрократії. І це революція, яку не можна було б уявити без сучасних цифрових інструментів, як “Армія+”, — пояснила заступниця міністра з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Коли військовий отримає відповідь на свій рапорт щодо переведення

Після отримання рапорту кадровий центр ЗСУ матиме 72 години на те, щоб перевірити запит. У окремих випадках центр буде звертатися до командира людини, яка потребує переведення, за погодженням, зокрема у випадках руху між бойовими та тиловими частинами.

Міноборони стверджує, що за 72 години після подачі рапорту військовий отримає відповідь на свій запит, вона прийде у застовунок “Армія+”. Якщо рішення щодо переведення позитивне — готуватимуть наказ на переведення, якщо негативний — обов’язково будуть зазначати причини відмови.

“Наприклад, за новою спрощеною процедурою заборонені переведення для військових, які прослужили у своїй частині менш як 6 місяців або з моменту попереднього переведення за ініціативи військового минуло менш як рік. Причини відхилення визначені Постановою Кабінету Міністрів України від 12.11.2024 №1291 та чітко зазначатимуться в “Армія+” для військовослужбовців”, — описують у МОУ одну з можливих причин відмови.

Нагадаємо, в оновленому застосунку “Резерв+” стала доступною послуга з оформлення відстрочки від мобілізації онлайн. Оформити її зможуть лише певні категорії населення.


Завантажити ще...