Шахта в Піщаному закрилася
Шахта ШУ "Покровське". Ілюстративне фото: Метінвест

У понеділок, 13 січня, соціальними мережами почала поширюватися непідтверджена інформація про знищення українськими військовими шахти під Покровськом, де раніше видобували коксівне вугілля. До такого кроку українським оборонцям нібито довелося вдатися через наближення російських військових до стратегічного підприємства.

 

На запитання стосовно знищення шахти під Покровськом журналістам Вільного радіо відповів речник ОСУВ “Хортиця” Віктор Трегубов.

В оперативно-стратегічному угрупованні військ “Хортиця” не підтвердили та не спростували інформацію щодо ймовірного знищення шахти в Піщаному біля Покровська. За словами речника ОСУВ Віктора Трегубова, у нього немає нині такої інформації, однак загарбники останнім часом почали активно бити по промислових та логістичних об’єктах на Покровському напрямку.

“Я можу сказати, що в останній час особливо ворог дійсно дуже часто цілить по українському промисловому та логістичному потенціалу. І це видно. Там вже орієнтація йде не стільки на спроби захопити, скільки на спроби безпосередньо атакувати та знищити. Наскільки там справді уражена шахта, я не знаю, не був на місці. Тут я точно коментувати не можу, але те, що ворог намагається уражати в тому районі саме інфраструктурні об’єкти, це правда”, — заявив пресофіцер.

Шахта, про ймовірне знищення якої йдеться, приносила своїй власниці, компанії “Метінвест”, близько половини всього вугілля, яке вона видобувала в Україні. Про припинення її роботи оголосили місяць тому, у грудні. Мотивували це рішення наближенням фронту.

У шахті видобували коксівне вугілля, яке є необхідним для виплавки сталі, а також рідкісним для держави: єдині розвідані шахти України, де є таке вугілля, розташовані в районі Покровська. Всі вони належать шахтоуправлінню “Покровське”.

Що відомо про шахтоуправління “Покровське” та яке значення воно має для українського експорту металу

Шахтоуправління “Покровське” володіє єдиними в Україні шахтами, на яких видовбується коксівне вугілля, необхідне для виплавки металу. Ще одна шахта управління розташована в Удачному, за 9 кілометрів на захід від Піщаного.

Експертна спільнота неодноразово вказувала на важливість цих шахт для українського експорту металу, адже в Україні більше ніде видобувати коксівне вугілля. У випадку призупинення роботи шахт управління “Покровського” українським металургам довелося б закуповувати коксівне вугілля за кордоном, що збільшило б собівартість української сталі та зробило б її виплавку менш рентабельною.

“За [останні] два роки ми плавили 6 — 6,5 млн тонн сталі, у цьому році можемо вийти на показники 7,5 млн тонн. У разі втрати Покровська це буде 2 — 3 млн тонн”, — казав у вересні 2024 року президент Укрметалургпрому Олександр Каленков.


Завантажити ще...