Підтримати
учасник бойовий дій
Фото: з відкритих джерел

Цивільні, які захищали Україну самостійно або у складі добровольчих формувань без запису у військовий квиток у лютому-березні 2022, можуть отримати статус “учасник бойових дій”. Уряд вніс відповідні зміни 11 липня. Розповідаємо, куди та які документи для цього потрібно подати. 

 

Про це повідомили на Урядовому порталі. 

“Уряд вніс дуже нагальні та важливі зміни до постанови 413. Їхнє ухвалення — це вимога часу, щоб люди, які долучилися до захисту і оборони країни саме в перші найбуремніші часи широкомасштабного вторгнення, отримали статус УБД (учасника бойових дій, — ред.)”, — наголосила міністерка у справах ветеранів України Юлія Лапутіна. 

Йдеться про цивільних, які стали на захист України з 24 лютого до 25 березня 2022 року самостійно або у лавах добровольчих формувань у взаємодії із ЗСУ, МВС, Держприкордонслужбою, Нацполіцією, Нацгвардією, СБУ, але не змогли оформитись офіційно у структури сектору безпеки й оборони. 

Як цивільним отримати статус учасника бойових дій 

Щоб цивільним, які допомагали обороняти країну, надали статус УБД, їм необхідно подати на розгляд Міжвідомчої комісії при Мінветеранів документи, які підтверджують їхню участь у бойових діях, а саме:

  • довідку, видану командиром (начальником) військової частини, у взаємодії з якою людина сама або у складі добровольчого формування брала участь у заходах із захисту України;
  • якщо такої довідки немає, то подати потрібно нотаріально завірені свідчення не менше ніж трьох свідків (з числа військових, яким вже встановлений статус УБД, одним із яких є командир підрозділу) про період безпосередньої участі у заходах із захисту України;

Натомість люди, які отримали поранення, контузію, каліцтво, яке не дозволяє продовжити службу (крім випадків необережного поводження із зброєю, самокалічення), та не мають відповідної довідки, подають на розгляд комісії:

  • нотаріально завірені свідчення не менше ніж двох свідків (з числа військових, яким вже встановлений статус УБД) про період безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України;
  • медичні документи, що підтверджують отримання поранення, контузії, каліцтва під час безпосередньої участі у заходах із захисту України.

Заяву та необхідні документи потрібно подати або надіслати поштою до Мінветеранів за адресою: провулок Музейний, 12, м. Київ, 01001.

Раніше ми розповідали, як добровольцям тероборони отримати статус учасника бойових дій


Завантажити ще...