Спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що указ про розпуск парламенту суперечить Конституції. Тому його планують оскаржити в Конституційному суді.
Про це Парубій повідомив 22 травня під час позачергового засідання парламенту.
“Вчора у нас відбулися консультації голів фракцій з президентом України Зеленським. Близько 5 раз я надавав запитання президенту України, на якій підставі він планує підписати Указ про розпуск парламенту. Я вимагав, щоб була стенограма і почув тільки одну відповідь, що він вважає, що коаліції не існує вже два роки”, — сказав він.
Парубій наголосив, що перечитував повноваження Президента у законі і не знайшов підстав стверджувати про існування або відсутність коаліції. Спікер Ради додав, що для нього важливим є факт, що саме 17 травня 2019 року коаліція оголосила про свій розпуск.
“І з цього моменту почався конституційний термін – 30 днів для формування нової коаліції. І ми перебуваємо в конституційному процесі формування коаліції. Вважаю, що Указ про розпуск парламенту суперечить чинній Конституції”, — сказав Парубій.
Спікер додав, що Указ президента не може зупинити ні Верховна Рада, ні її голова. Тож такі дії новообраного гаранта розглянуть на відповідність до законодавства у Конституційному суді.
Зазначимо, відповідно до Указу Президента, позачергові вибори до Верховної Ради мають відбутися 21 липня 2019 року.
Як раніше розповіла журналістам секретар ЦВК Наталя Бернацька, жодне рішення суду не може вплинути на проведення позачергових виборів Верховної Ради.
“Відповідно нормам чинного законодавства, якщо виборчий процес почався, то жодне рішення суду не зможе зупинити його. Коли оприлюднений Указ Президента про розпуск Верховної Ради, то з наступного дня ми будемо вже у виборчому процесі”, — сказала секретар Центрвиборчкому Наталя Бернацька, передає Інтерфакс-Україна.
Центральна виборча комісія вже оприлюднила перелік одномандатних виборчих округів для чергових виборів нардепів України 27 жовтня 2019 року. В цей перелік входять округи і в Донецькій та Луганській областях. Однак, через відсутність гарантії безпеки вибори в цих областях можуть скасувати. Ці гарантії мають надати в облдержадміністраціях (військово-цивільних адміністраціях). З висновками місцевої влади, ЦВК остаточно затверджує де вибори відбудуться.
Через бойові дії у Донецькій та Луганській областях в 2014 році не проводились парламентські вибори та вибори Президента України. Та чергові вибори Президента України 2019 року на частині територій все ж провели.
Підбірка актуальних новин за сьогодні: