Україна на закритих зустрічах у липні змогла домовитися з Комітетом власників єврооблігацій України щодо реструктуризації боргу. Це має допомогти уникнути дефолту.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
“Сьогодні ми досягли принципових домовленостей з Комітетом власників єврооблігацій України. Це важливий етап процесу реструктуризації боргу”, — наголосив посадовець.
За його словами, це дозволить зекономити 11,4 мільярда доларів США на його обслуговуванні протягом наступних трьох років та 22,75 мільярда — до 2033 року.
Таким чином з’явилась змога вивільнити ресурси на нагальні потреби — оборону, соціальний захист та відновлення, додав глава уряду.
Водночас Мінфін зазначає: угода про реструктуризацію передбачатиме, що чинні єврооблігації в обігу будуть обміняні на пакет нових єврооблігацій із номінальним зниженням вартості боргу на 37% на початковому етапі та зниженням чистої приведеної вартості боргу на близько 60%.
Після завершення реструктуризації строк погашення єврооблігацій буде продовжено. Зокрема, перше погашення на суму 1,172 мільярда доларів відбудеться у 2029 році.
“Для порівняння, без реструктуризації, основна сума боргу в розмірі 9,381 мільярда доларів США (без урахування капіталізованих відсотків) підлягала б виплаті в період з 2024 по 2029 рік”, — зазначають у відомстві.
Згідно з досягнутими домовленостями, будуть випущені нові єврооблігації з погашенням у 2029, 2030, 2034, 2035 та 2036 роках.
У Мінфін наголошують, що Україна має намір здійснити угоду з реструктуризації якнайшвидше, але за умови готовності документації.
Нагадаємо, понад 1,3 мільярда гривень від початку 2024 року держава заощадила на купівлі товарів широкого вжитку через електронний каталог Prozorro Market. Як зазначають посадовці, це більше ніж за весь 2023 рік.