Підтримати
САУ "Богдана". Фото: ВСУ
Українська САУ "Богдана". Партію таких коштом Данії ЗСУ вже отримали. Ілюстративне фото: Генштаб ЗСУ

Україна здатна збирати до 4 млн дронів на рік, а також створює по 15 САУ “Богдана” на місяць. Окрім цього, успішно завершились чергові випробування української балістичної ракети. Ці кроки у довгостроковій перспективі дозволять ЗСУ зменшити залежність від постачань західних союзників, однак Україна найближчі роки й надалі буде залежною від допомоги ззовні.

 

Про це пишуть аналітики Інституту вивчення війни в актуальному зведенні.

Українська оборонна промисловість виробляє по 15 САУ “Богдана” на місяць, інколи ця кількість досягає 20 установок, стверджує президент Зеленський. У грудні 2023-го, нагадаємо, він заявив, що вперше вдалося виготовити 6 таких САУ.

[info]САУ “Богдана” — це українська самохідна артилерійська система, яка використовує снаряди 155-го калібру. Ці артилерійські боєприпаси є стандартними для країн блоку НАТО. Розробляти цю САУ почали ще з 2009 року, однак уперше присутність “Богдани” на полі бою в Україні зафіксували на початку 2023 року.[/info]

Окрім цього, додав президент на Міжнародному форумі оборонних індустрій, Україна здатна збирати до 4 млн дронів на рік. На 2024-й вже законтрактовані понад 1,5 млн безпілотників (у 2024-му планували закупити за рік 1 млн).

Також президент Зеленський заявив, що українська балістична ракета великої дальності пройшла льотні випробування.

Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) вважають, що Україні вдається нарощувати виробництво зброї, дронів та військової техніки, однак вона досі потребує значної допомоги з боку своїх союзників.

Український дрон. Фото: ArmyInform
Український FPV-дрон. Ілюстративне фото: АрміяInform

В установі наголошують, що російський ВПК також розвивається, зокрема нелегітимний президент Росії Путін заявив, що країна-агресорка планує виробити за 2024-й 1,4 млн дронів.

“ISW і надалі вважає, що українські зусилля зі збільшення внутрішнього військового виробництва дозволять країні зменшити свою залежність від західної військової допомоги в довгостроковій перспективі. Однак у найближчі роки Україна досі потребуватиме “значної” військової допомоги, аби захиститися вій російської агресії та звільнити стратегічно важливі райони, наразі окуповані російськими військами”, — завершують в Інституті вивчення війни

Нагадаємо, ЗСУ отримали партію з 18 українських артилерійських установок “Богдана”, виробництво яких профінансувала Данія.


Завантажити ще...