Уряд Німеччини оголосив про надання Україні гранту на 45 мільйонів євро, які спрямують на відновлення енергетики. Система зазнала руйнування через хвилю російських обстрілів.
Про це повідомили в Міністерстві енергетики.
Документ про надання гранту підписали під час зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка з федеральною міністеркою економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свеньї Шульце. Гроші надійдуть з німецького банку розвитку KfW.
У межах гранту Україна отримає 45 мільйонів євро на відновлення енергосистем, які зазнали руйнування внаслідок російських атак.
“Дуже важливим для нас є те, що кошти можуть бути спрямовані на різні напрямки для відновлення і посилення стійкості об’єктів системи передачі, які перебувають під ударами ворога”, — зазначив міністр енергетики.
Кошти також спрямують на закупівлю обладнання для енергоефективної модернізації, автоматизації та реконструкції підстанцій НЕК “Укренерго”.
Загалом за весь час повномасштабної війни Росії проти України німецький банк розвитку KfW надав понад 177 мільйонів євро кредитних та грантових коштів для відновлення та розбудови мережі передачі електроенергії.
Окрім цього, німецька сторона зробила найбільший внесок до Фонду підтримки енергетики України – 225 млн євро.
“Німеччина готова й надалі підтримувати Україну в протистоянні російській агресії. Росія, яка щодня атакує об’єкти української енергетики та прагне позбавити українців доступу до електропостачання, не повинна досягнути своєї мети. Зокрема завдяки підтримці України з боку партнерів”, — наголосила міністерка Свенья Шульце.
Навесні 2024 року Росіяни почали знову масовано атакувати об’єкти української енергетичної інфраструктури в різних областях.
У компанії “Укренерго” попросили українців споживати менше електроенергії. “Особливо велика потреба” в зменшенні споживання є у вечірні години — з 19:00 до 22:00. Це необхідно для стабілізації системи.
Нещодавно на Донеччині російські військові завдали удару чотирма ракетами з РСЗВ “Смерч” та однією фугасною по Слов’янській ТЕС. Через обстріл руйнувань зазнали деякі об’єкти на території станції.
Для стабілізації енергосистеми Донецької області рекомендують зменшити споживання електроенергії у пікові години. Зокрема, йдеться про ранкові години — з 8 до 11 та вечірні — з 17 до 22. Ці години вважають найбільш енергозатратними
Нещодавно Україна отримала гуманітарну допомогу від латвійського донора загальною вагою понад 325 тонн. Вантаж містить трансформатор потужністю 250 МВА та 60 тонн та палива до нього.
Нагадаємо, після весняної хвилі російських атак на українську енергетичну інфраструктуру зафіксували збитки на понад один мільярд доларів. Найбільше руйнувань зазнали об’єкти теплової та гідрогенерації, а також системи передачі електроенергії.