Дрон-камикадзе "Шахед". Фото: AP Photo/Efrem Lukatsky
Дрон-камікадзе "Шахед". Фото: AP Photo/Efrem Lukatsky

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін заявив, що в Україні вже розгорнули серійне виробництво власного аналогу іранського дрона-камікадзе “Шахед”. Безпілотники, поділився посадовець, виготовляють “десятками в місяць”.

 

Про це заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін на зустрічі Європейської Бізнес Асоціації, повідомило видання Forbes.

За словами міністра, оборонна галузь української промисловості вже зараз активно розвивається та робить значний внесок у зростання вітчизняної економіки, а у майбутньому, ймовірно, стане її основним сектором. 

“Ми не кажемо назву цього продукту [українського аналогу “Шахеда”], але вийшли на серійне виробництво його і зараз [виробляємо] десятки на місяць, продовжуючи багатьма іншими позиціями, які ми раніше виробляли зовсім мало, а зараз маємо пристойні цифри”, — сказав міністр.

Для довідки:
Іранські дрони сімейтва Shahed — це безпілотники-камікадзе, якими Росія почала атакувати цивільну інфраструктуру України напередодні опалювального сезону у 2022 році. Цей баражуючий боєприпас не має можливості керування в реальному часі та камер. Він летить по завчасно заданій траєкторії, тому підходить для ураження лише нерухомих цілей.

Олександр Камишін наголосив, що український аналог “Шахеда”, про який йдеться, розробили саме на державному підприємстві. Посадовець скептично ставиться до ідеї об’єднання приватного бізнесу та держпідприємств: вони, на думку міністра, повинні розвиватись у синергії та підтримувати одне одного. 

“Сьогодні чимало “дронових” компаній побачили можливість на одному з державних заводів знайти ті ресурси, які вони не можуть знайти самі собі окремо”, — навів приклад співпраці приватного та державного бізнесів міністр Камишін.

Нагадаємо, на потужностях “Укроборонпрому” запустили ліцензійне виробництво трьох моделей FPV-дронів від приватних компаній. За словами генерального директора держпідприємства, концерн має для цього необхідні приміщення та персонал, а компоненти дронів доставляють самі компанії.


Завантажити ще...