Підтримати
Зображення до посту Українці зможуть їздити в Грузію за ID-паспортами
Фото: 5 канал

Україна і Грузія підписали угоду про взаємне скасування візових вимог. Така домовленість дозволяє подорожувати за кордон за внутрішніми ID-паспортами.

 

Сам документ 5 жовтня підписав голова уряду України Володимир Гройсман та голова уряду Грузії Мамука Бахтадзе у Кишиневі. Про це повідомляє урядовий портал.  

“Наші громадяни зможуть подорожувати до Грузії за ID-паспортами України”, — написав прем’єр-міністр України у Facebook.

Зазначимо, відповідно до угоди, громадяни України і Грузії можуть перебувати на території держави іншої сторони без віз протягом 90 днів на рік, використовуючи тільки внутрішні паспорти у формі ID картки.

Нагадаємо, Кабмін дозволив безперешкодно отримувати  ID-картки замість старого паспорта и обмінювати старий паспорт на новий.  

При цьому також, якщо людина не встигла  вклеїти фотокартку після досягнення 25 і 45 років, то їй буде необхідно обов’язково обміняти старий паспорт на картку.  Заміна чи відновлення документа коштують 279 грн.

Як повідомляє Державна міграційна служба, нові правила почнуть діяти  з 1 листопада.

Раніше паспорт у новому форматі могли отримати тільки при досягненні 14-річного віку, або ті, хто втратив свої старі документи.  

Проте в Україні система використання ID-карток ще досі не досконала. Так, власникам такого документа потрібно обов’язково мати при собі витяг з реєстрацією адреси прописки, що додається до картки, адже не всі установи обладнані зчитувальними пристроями. Особливо це стосується міст, наближених до лінії розмежування. Адже там при перетині блокпостів щоразу перевіряють документи і враховують місце реєстрації.


Завантажити ще...