Підтримати
Гроші. Фото: Вільне радіо
Гроші. Ілюстративне фото: Вільне радіо

Президент України Володимир Зеленський так і не підписав законопроєкт №11416-д, тому “історичного підвищення податків” не відбулося. ФОПи, які сплачують податки помісячно, робитимуть це за старими платіжками. 

Про це журналісти Вільного радіо дізналися з картки законопроєкту 11416-д. 

З 1 жовтня для більшості українців понад втричі мав вирости військовий збір, оскільки ВРУ підтримала “історичне підвищення податків” у другому читанні. 

Проголосована версія законопроєкту не підвищувала військовий збір для військовослужбовців, вони надалі мали б платити його у розмірі 1,5%. 

Водночас у поточному вигляді документ пропонував, зокрема: 

  • ФОПи І, ІІ, та ІV груп платитимуть військовий збір на рівні 10% розміру мінімальної заробітної плати (принаймні до кінця 2024-го це 800 грн), встановленої на перше число звітного місяця;
  • ФОПи ІІІ групи сплачуватимуть 1% прибутку в вигляді військового збору;
  • військовий збір на зарплати всіх фізичних осіб (включно з тими, хто працює в режимі “Дія. Сіті”) зросте 1,5% до 5%.
  • від 1 січня 2025 року військовий збір на інші доходи українців (окрім зарплат) також зростає з 1,5% до 5%. 

Більше детально про це ми розповідали в окремому матеріалі

Аби законопроєкт став законом, його далі повинні були підписати голова ВРУ та президент України. Однак станом на кінець жовтня документ досі очікує підпису глави держави — з 15 жовтня. 

Зазначимо, що ФОПи також сплачують єдиний податок, ставки якого не змінилися. До кінця року податкове навантаження на підприємців, що не сплачують ЄСВ, виглядатиме так:

  • I група – 302,8 грн в місяць єдиного податку і 710 грн в місяць військового збору (3038,4 грн за IV квартал 2024 року);
  • II група – 1420 грн єдиного податку і 710 грн військового збору (6390 грн за квартал);
  • III група – 5% єдиного податку і 1% військового збору.

Водночас з 2025 року ФОПи I, II і IV груп платитимуть на 90 грн на місяць більше військового збору, якщо президент таки підпише законопроєкт.

Нагадаємо, видатки майже в півтори тисячі разів більші за доходи. В Україні державний бюджет на 2025 рік ухвалили у першому читанні. Він дефіцитний, розповідаємо, які суми закладають.


Завантажити ще...