Українські молоді викладачі вишів, аспіранти та дослідники можуть податися на стипендію ім. Фулбрайта. Ті, хто її отримає, матимуть змогу до 9 місяців навчатися в США. Як податися на конкурс та що для цього необхідно — читайте в матеріалі.
Про набір кандидатів на здобуття стипендій імені Фулбрайта на 2024-2025 академічний рік повідомляють у центрі розвитку “Час змін”.
Податися на стипендію програми Fulbright Research and Development Program можуть:
- аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня;
- кандидати наук;
- адміністратори закладів вищої освіти;
- співробітники науково-дослідних установ;
- журналісти;
- фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи;
- спеціалісти у сфері управління культурою;
- працівники громадських організацій тощо.
Учасники мають бути молодшими за 45 років та повинні мати щонайменше 2 роки професійного досвіду.
Програму імені Фулбрайта фінансує уряд Сполучених Штатів Америки та координує Інститут Міжнародної Освіти (IIE). Головна ідея програми — взаємодія та взаєморозуміння, пізнання та повага до світу. Програма існує з 1946 року та охоплює понад 160 країн по всьому світу. В Україні вона діє з 1992 року.
Для участі у програмі кандидати повинні відповідати певним вимогам:
- мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу. Втім цьогоріч податися можуть і ті, хто перебував в Україні до 24 лютого 2022-го, але покинув країну через війну;
- мати досвід викладання, навчання в аспірантурі, дослідницької, адміністративної роботи у системі вищої освіти або 2 роки професійного досвіду у відповідній галузі;
- володіти англійською мовою на рівні, достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі (TOEFL iBT не менше 80 балів).
- повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів;
- не подаватись на іншу дослідницьку програму Fulbright Scholar раніше ніж через 2 роки після перемоги у конкурсі за програмою Fulbright Research and Development Program.
Документи прийматимуть до 1 листопада.
Програма імені Фулбрайта передбачає грант тривалістю від 6 до 9 місяців. У цей період учасники програми зможуть провести індивідуальні дослідження, ознайомитися з актуальними досягненнями американських університетів у розробці освітніх програм, курсів та їх викладанні. Також учасники матимуть змогу взяти участь у наукових конференціях та семінарах. Крім того, вони отримуватимуть щомісячну стипендію, додаткові кошти на придбання літератури, медичне страхування та квитки в обидва боки.
Які документи потрібні:
- заповнена анкета (посилання на неї тут);
- обов’язкові додаткові форми (знайти їх можна тут);
- три рекомендаційні листи;
- копії документів про вищу освіту (дипломи з додатками) та копії документів про наукові ступені та звання (дипломи, атестати тощо);
- портфоліо (для кандидатів з творчих напрямків);
- лист-запрошення з американської інституції (за наявності);
- згода на обробку персональних даних — її треба заповнити, підписати та відсканувати (форму згоду можна знайти тут).
Детальніше про програму Fulbright Research and Development Program читайте за посиланням.
Нагадаємо, українських підприємців віком від 18 до 25 років запрошують на європейський конкурс стартапів Youth Start-Up Competition (YSC) 2023. Переможець візьме участь у саміті Європейської інноваційної ради (EIC), який відбудеться наступного року.