28 січня у Лондоні український боксер Артем Далакян захистив титул чемпіона світу та присвятив перемогу Україні. Свій спортивний шлях він починав у соледарському клубі “Золота рукавичка”. Ми розпитали його першого тренера Георгія Гангалова, що він думає про бій.
Соледарець Георгій Гангалов досі підтримує зв’язок і з чемпіоном, і з його батьками.
“Дивився, дивився. Артем сьогодні вранці (29 січня, — ред.) подзвонив мені з Англії, вчора бій пізно закінчився. Я його привітав, а вчора пізно після бою набрав його батьків, теж привітав. Завтра Артем летить до своєї родини до США і за кілька тижнів планує повернутися до Києва”, — розповідає Георгій Гангалов.
Гангалов був першим тренером Артема Далакяна, коли той ще був боксером-аматором. 1991-го родина Далакяна втекла до України від війни у Нагорному Карабасі.
“Артему тоді 3 рочки було, він народився в Азербайджані”, — згадує Гангалов.
Деякий час Артем Далакян жив у Соледарі в родині Гангалових, навчався у місцевій школі №13 та відвідував заняття з боксу. Про цей спортивний клуб, створений Георгієм Гангаловим, ми розповідали в матеріалі “Соледарська школа боксу: топ-5 зірок боксу тренера Георгія Гангалова”.
Зараз 34-річний Далакян — чемпіон світу за версією WBA у найлегшій вазі.
“Нині в Україні 2 чемпіони світу з боксу — він та [Олександр] Усик, [Василь] Ломаченко ж програв”, — каже тренер.
Напередодні, 28 січня, у Лондоні Далакян бився за це звання з Давідом Хіменезом з Коста-Рики та здолав його. Бій був тяжкий — 12 раундів, але рішення суддів було одностайним на користь Далакяна.
Проте його колишній тренер зазначає: Артем міг показати більше.
“Правильну обрав тактику, передня рука працювала добре. Але його рідні, улюблені комбінації — скачково-бокові, по печінці — взагалі не виконував. Здається, лише один раз влучив по печінці [суперника]. Після 4-5 раунду він завжди починав в атакуючій формі, різноманітно. А цей бій, 12 раундів, він провів зовсім по-іншому. Від нього очікували більшого, кращого”, — каже Георгій Гангалов.
Про причини цього він може лише припускати.
“Мабуть, рівень підготовки [був недостатній] — він рік не боксував, це багато значить. Він боксував востаннє у Києві рік тому, 2021-го. І воєнний час, мабуть, це вплинуло”, — каже соледарський тренер.
Він також вважає, що перед боєм Артему ймовірно довелося схуднути.
“Він, мабуть, вагу зганяв, 6-7 кг, якщо не більше. Він боксує [у вазі] 51 кг, а важив? Якщо він перейде в іншу вагову категорію, це ж він заново має захищати титул”, — каже Георгій Гангалов.
Подякував спортсмену за цю перемогу й начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
“У часи повномасштабної війни всі спортивні події відійшли на задній план, однак маємо цінувати кожен свій успіх. Коли кожен на своєму місці досягає максимальних результатів, тоді й країна наближається до головної перемоги. Дякую Артему та тренерам за позитивні емоції та за теплі слова присвяти. І — вітаю з черговим захистом титулу! Нехай чемпіонський пояс і надалі залишається в Україні!” — написав він.
На початку січня російські підрозділи значно просунулися у Соледарі, хоча офіційно Міноборони це не визнавало. 25 січня в українському війську визнали втрату контролю над Соледаром: бійців ЗСУ відвели звідти, “щоб зберегти їхні життя”.
Читайте також: