Відтепер пенсіонери, які одержали статус переселенця до початку відкритої війни, зможуть підтвердити свою особу через відеодзвінок. Для цього потрібно заповнити заяву та підготувати відскановані копії документів. Як швидко можна буде скористатися процедурою — розповідаємо у матеріалі.
Про новий спосіб ідентифікації заявили у пресслужбі Мінреінтеграції.
Відповідна постанова набула чинності 8 грудня 2023 року. Згідно з нею, пенсіонери, які зареєструвалися як ВПО до 24 лютого 2022 року, можуть пройти ідентифікацію через відеозв’язок, аби отримувати виплати для переселенців у 2024 році. Для цього потрібно зайти на офіційний сайт Пенсійного фонду України (ПФУ) та вибрати опцію “Ідентифікація у режимі відеоконференцзв’язку”.
Далі потрібно заповнити всі поля, позначені зірочкою. До заяви можна додати скан-копії документів: паспорта, пенсійного посвідчення, довідки про присвоєння ідентифікаційного номера, свідоцтва про народження, трудової книжки тощо. Після цього натиснути на кнопку “Подати заяву”.
Пенсіонеру доведеться зачекати, поки у ПФУ оброблять заявку та узгодять із ним точну дату відеоконференції. Її повинні будуть провести протягом 30 днів після подачі заявки, але не раніше 10 робочих днів після цього.
Відеовиклик відбудеться на тій платформі, яку обере подавач заявки: Google Meet, Signal, Skype, Telegram, Viber, WhatsApp, Zoom.
Замість недієздатних людей заявку зможуть подати їхні опікуни або піклувальники. Під час реєстрації також можна попросити про допомогу перекладача жестової мови та фізичний супровід персональним асистентом протягом відеоконференції.
Нагадаємо, державна програма пільгових житлових кредитів для переселенців продовжить роботу в новому році. У держбюджеті на 2024 рік на неї заклали 877,5 млн грн. Люди, яких виберуть для участі в програмі, зможуть взяти пільговий кредит на житло на строк до 30 років. Претендентів на допомогу в уряді обиратимуть випадково, за принципом лотереї. Як зареєструватися на участь у програмі та чи вистачить виділених грошей на всіх переселенців — розповідаємо за посиланням вище.