Ця допомога призначена для людей, які належать до вразливих категорій та ведуть господарство. Хто буде визначати список отримувачів насіння та яким воно буде — читайте у матеріалі.
Про черговий етап роботи благодійної ініціативи повідомили у Комітеті з питань аграрної та земельної політики Верховної Ради.
Насіння за проєктом “Стійкість сільського господарства” зможуть отримати як мешканці деокупованих та прифронтових громад, так і переселенці та представники вразливих категорій населення, які мають присадибні ділянки.
До 15 січня 2024 року органи місцевого самоврядування повинні визначити перелік претендентів на допомогу насінням, після чого очільники громад будуть місяця подадуть заявки на насіння через сайт Всеукраїнської асоціації громад.
Далі Асоціація повинна буде розвести насіння від спонсорів протягом лютого-березня, після чого місцеві ради розділять посівний матеріал між тими, хто його потребує.
Проєкт вже отримав понад тонну насіння моркви, кабачків, дині, томатів, перцю та капусти в якості благодійної допомоги від компанії Bayer. Компанія Syngenta анонсувала, що допоможе вразливим фермерам насінням капусти, кабачків, томатів, цибулі, огірків та цукрової кукурудзи. У Верховній Раді стверджують, що цього вистачить для понад 100 тис. домогосподарств у цьому році.
Всеукраїнська асоціація громад, своєю чергою, закликає виробників насіння доєднатися до благодійної ініціативи.
Проєкт “Стійкість сільського господарства”, яким опікується USAID АГРО, реалізується в Україні другий рік поспіль. Минулої весни вдалося акумулювати загалом майже 11 тонн насіння овочів для понад 50 тис. домогосподарств з 391 громади. Завдяки цій допомозі, згадують у Верховній Раді, вразливим категоріям українців вдалося виростити понад 58 тисяч тонн овочів для своїх родин.
Нагадаємо, постраждалим від війни підприємствам вже видали понад 750 грантів за програмою “Розвиток МСП: економічна інтеграція ВПО та відновлення бізнесу”. Журналісти Вільного радіо розповіли, хто саме може претендувати на таку допомогу.