Потяг в Україні
Один з потягів Укрзалізниці. Ілюстративне фото: pixabay.com

У компанії-перевізнику впевнені, що підтримка демобілізованих залізничників додасть впевненості мобілізованим працівникам Укрзалізниці.

 

Про це повідомили у пресслужбі Укрзалізниці.

Там кажуть, що для підтримки демобілізованих працівників з 2023 року діє програма “Інклюзивна залізниця: працевлаштування”. Ініціатива покликана повернути звільнених з лав Сил оборони працівників до роботи, надаючи їм підтримку на кожному з етапів цього процесу.

“Понад 10200 співробітників Укрзалізниці воюють у лавах Сил оборони України. З них 1000 ветеранів повернулися додому, ця цифра постійно зростає. Наша найголовніша місія під час війни — підтримувати мобілізованих залізничників та бути з ними постійно на звʼязку.

Це стосується особливо тих ветеранів, які набули інвалідність. Ми робимо все, щоб вони повернулися на робоче місце й реалізувались, і ми разом з ними ставали ще сильнішими”, — сказав голова правління Укрзалізниці Євген Лященко.

У акціонерному товаристві вважають, що програма з повернення ветеранів до роботи додасть впевненості мобілізованим, що їм буде куди повертатися після служби.

Як програма “Інклюзивна залізниця: працевлаштування” підтримує демобілізованих залізничників

В Укрзалізниці вважають, що одним з головних досягнень програми є створення Центру адвокації, спеціалісти якого підтримують демобілізованих залізничників індивідуально. Окрім цього, програма включає:

  • комунікацію з залізничниками, що ще знаходяться у Силах оборони, а також допомогу їм у випадку поранення;
  • медичні, психологічні та юридичні консультації залізничників ще до поновлення на роботі;
  • визначення посади та обов’язків, які відповідають потребам ветеранів;
  • фінансову допомогу, пільги та збереження середнього заробітку для поновлених залізничників;
  • підтримку в подоланні емоційних труднощів у колективі, проведення соціально-психологічних тренінгів серед працівників та керівників;
  • психологічну підтримку демобілізованих.

В Укрзалізниці додають, що у рамках програми діє проєкт “Мобільна психологічна допомога”, працівники якого надають психологічну допомогу ветеранам, а також мають повноваження виписувати направлення до вузькопрофільних відділень.

Надалі у компанії-перевізнику планують створити мультидисциплінарне реабілітаційне відділення для допомоги ветеранам-залізничникам, згодом, ймовірно, масштабувавши цей досвід на всіх ветеранів, які цього потребують. Окрім того, планується розвиток спільноти ветеранів Укрзалізниці, об’єднаний досвід яких допоможе краще реагувати на проблемні ситуації.

Нагадаємо, в Україні запускають безкоштовні курси IT для ветеранів та членів їхніх родин. Нову можливість, яка може допомогти ветеранам реінтегруватися до мирного життя, представили 11 січня.


Завантажити ще...