суспільно корисні роботи
Фото ілюстративне КМДА

Оплату праці за виконання суспільно корисних робіт в рамках проєкту “Армія відновлення” підвищили у півтора раза — до 10 050 грн за повний відпрацьований місяць. Ще двічі ця оплата має вирости упродовж 2024 року.

 

Таке рішення ухвалили на засіданні Кабінету міністрів 27 жовтня, повідомляють на урядовому порталі. 

“Сьогодні ми ухвалили рішення про збільшення в півтора раза оплати праці за виконання таких (суспільно корисних, —  ред.) робіт”, — заявила міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Згідно з ухваленим рішенням уряду, оплату за виконання суспільно корисних робіт за повний відпрацьований місяць збільшують з 6700 грн до 10 050 грн.

При цьому з 1 січня 2024 року ця плата зросте до 10 650 грн, а з 1 квітня 2024 року — до 12 000 грн.

Що таке “Армія відновлення”

“Армія відновлення” — це проєкт, запущений урядом восени 2022 року для фінансової підтримки тимчасово безробітних людей.

“Ми надаємо їм можливість долучитись до виконання суспільно корисних робіт та отримувати за це оплату від держави у розмірі мінімальної зарплати. За майже рік дії цього проєкту до таких робіт було залучено понад 62 тисячі безробітних в 19 регіонах”,  — сказала Свириденко. 

Види суспільно корисних робіт залежать від потреб конкретного регіону.

“Керівництво областей визначає, які роботи потрібні у регіоні, повідомляє про це Центр зайнятості, який пропонує безробітним, що стоять на обліку в центрі, долучитись до виконання таких робіт. З цими людьми укладається строковий трудовий договір на період виконання робіт”,  —  йдеться на урядовому порталі. 

Які є види суспільно корисних робіт 

Найчастіше безробітних залучають до:

  • робіт із забезпечення життєдіяльності громадян, які постраждали внаслідок боїв;
  • розвантаження, фасування та доставки гуманітарної допомоги; 
  • надання соціальних послуг переселенцям;
  • плетіння маскувальних сіток, консервування продуктів для потреб ЗСУ, пошиття одягу та ремонту військової амуніції;
  • допомоги з догляду за пораненими військовими у лікарнях;
  • розбору завалів, відновлення осель та нежитлових приміщень, розчищення залізничних колій та автодоріг, пошкоджених в результаті боїв;
  • облаштування та укріплення блокпостів, підвалів під укриття;
  • будівництва захисних споруд цивільного захисту, укріплення дамб;
  • робіт із заготівлі дров для потреб військових та населення.

На Донеччині у липні в обласному Центрі зайнятості повідомляли, що до суспільно корисних робіт долучилися 4,5 тисячі жителів області. А у вересні таких працівників було вже на дві тисячі більше.  

Потреба у таких помічниках є завжди  — російські загарбники обстрілами руйнують інфраструктуру міст і сіл щодня. Упродовж 27 жовтня російські військові обстріляли понад десять міст і сіл на Донеччині. Цивільні не постраждали, але снаряди пошкодили щонайменше чотири житлові будинки.


Завантажити ще...