У зв’язку з поширенням коронавірусу в державну програму “Доступні кредити 5-7-9%” внесли деякі зміни. Вони спрямовані на подолання кризи в економіці та допомогу українським підприємцям.
Таке рішення ухвалили на засіданні Кабінету міністрів 15 квітня.
Як повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, 5, 7 та 9% втратили актуальність на тлі нинішніх подій. Тому урядовці переглянули умови надання кредитів.
“Це фактично так звані кредитні канікули, які ми будемо готові забезпечити. Практично, ми будемо пропонувати нульову ставку кредитування по рефінансованих кредитах, які вже є, для того, щоб зняти тягар з мікро- і малого бізнесу, а також видати нові кредити як для поповнення оборотних коштів, так і на інвестиційні цілі”, – пояснює суть змін голова уряду.
Серед основних нововведень зокрема збільшення максимальної суми кредиту до 3 млн грн та надання грошей суб’єктам будь-якої діяльності, річний дохід яких не перевищує 100 млн грн.
Крім того, розширили цілі, на які даватимуть гроші. Тепер до переліку додали:
Такі запровадження діятимуть на час карантину та ще 90 днів після його скасування. На повернення таких кредитів діятиме відстрочка до 9 місяців. Крім того, “антикризові” гроші будуть видавати під мінімальний відсоток.
“Основна умова – це, безумовно, збереження не менше 80% робочих місць у малому і мікробізнесі”, – додав Денис Шмигаль.
Нагадаємо, на початку лютого стартувала всеукраїнська програма “Доступні кредити 5-7-9%”. Вона спрямована на підтримку мікро- та малого бізнесу. На урядову програму в бюджеті передбачили 2 млрд грн.
Згодом ЗМІ перевірили програму, щоб дізнатись наскільки вона підходить для підприємців-початківців. Виявилось, що “Доступні кредити” не підходять для створення нового бізнесу.
Читайте також: