Кабінет міністрів розморозив півмільярда гривень, призначені на пільгові житлові програми для ветеранів війни на Донбасі та переселенців.
Про це 23 грудня повідомили у прес-службі фонду “Держмолодьжитло”.
“На рахунки Держмолодьжитла надійшли передбачені законом про Державний бюджет України на 2019 рік кошти: 200 млн грн – на фінансування програми пільгового довгострокового державного кредитування, 300 млн грн – на програму «Доступне житло»”, – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, наприкінці осені в уряді затвердили бюджетну програму кредитування. Але зміни внесли в бюджет 2019 року. Тож кошти мали витратити протягом одного місяця. Передбачили гроші на кредитування купівлі житла для ветеранів АТО/ООС та переселенців на пільгових умовах.
Відповідно до умов програми, ветерани та ВПО можуть брати пільгові кредити під 3% річних. При цьому позичальники зможуть виплачувати гроші протягом 20 років. Перший внесок на житло складає 6% від його загальної вартості.
Взяти в кредит можна як квартиру в багатоквартирному будинку, так і приватний будинок. Втім житло має бути прийняте в експлуатацію не більше, ніж 25 років тому, або реконструйоване не більше, ніж 15 років тому. Одержувачі кредиту можуть самостійно обирати житло.
Реєстрація у програмі тривала з 3 по 5 грудня. За ці три дні заявки подали 10 тисяч учасників з усієї країни. У Донецькій області зареєстрували 311 заяв. З них 96 – це заяви від ветеранів АТО/ООС та 215 – від переселенців.
Однак тривалий час кабмін не перераховував гроші на рахунок Держмолодьжитла. Кошти заморозили через дефіцит бюджету як незахищені видатки.
Серед мешканців Бахмута, які взяли участь у програмі – голова Зайцевської ВЦА Володимир Весьолкін. За його словами, після реєстрації він зіткнувся з певними складнощами.
“Мені та моїм колегам, також переселенцям з Горлівки, які орендують квартири в Бахмуті, зателефонували з Держмолодьжитла і сказали: “Шукайте квартири, у вас є великі шанси їх отримати”. Зателефонували в середу десь о другій годині дня та сказали, що ми маємо приїхати вже з попереднім договором та усіма справками у п’ятницю до обіда в Маріуполь”, – розповів Вільному радіо Володимир Весьолкін.
Тож чоловік мав за півтори доби знайти житло, яке підходить під умови програми та зібрати всі документи, які зазвичай не видають у такий короткий термін.
Ситуація ускладнювалася тим, що в Бахмуті не було квартир, які будувалися не пізніше, ніж 25 років тому.
“Ринок нерухомості в Бахмуті не має таких квартир”, – зазначив Весьолкін.
Він додав, що шукав квартири в інших сусідніх містах, але там ситуація з житлом однакова.
Тож цього року Володимир не зможе взяти житло у пільговий кредит, але зі списків його не виключили, тож він шукатиме квартиру в Бахмуті й надалі.
Читайте також: