Підтримати
Донецька область має “інші” плани з мобілізації, ніж більшість областей країни
Українські військові. Ілюстративне фото: Донецька ОВА

Верховна Рада, ймовірно, може вже цього тижня розглянути в другому читанні законопроєкт про штрафи за порушення мобілізації та військового обліку. Які суми пропонують законотворці — розповідаємо далі. 

 

На сайті Верховної Ради України 6 травня оприлюднили порівняльну таблицю до законопроєкту №10379. Журналісти Вільного радіо проаналізували її. 

Нова пропозиція передбачає, що за порушення правил військового обліку (ст. 210 Кодексу про адміністративні правопорушення) встановлюватимуться такі штрафи:

  • в мирний час – від 3 400 до 5 100 гривень; 
  • повторно впродовж року – від 5 100 до 8 500 гривень; 
  • в особливий період – від 17 000 до 25 500 гривень.

Також за порушення законодавства про оборону та мобілізацію (стаття 210-1 КУпАП) планують карати такими штрафи: 

  • в мирний час – від 5 100 до 8 500 гривень для громадян, від 17 000 до 25 500 гривень – для посадових і юридичних осіб; 
  • повторно впродовж року – від 8 500 до 11 900 гривень для громадян, від 25 500 до 34 000 гривень – для на посадових і юридичних осіб; 
  • в особливий період – від 17 000 до 25 500 гривень для громадян, від 34 000 до 51 000 гривень – для посадових та юридичних осіб.

Зазначимо, що наразі за аналогічні правопорушення громадяни отримують штрафи від 850 до 1 700 гривень. 

У законопроєкті посадовці пропонують накладати штраф впродовж трьох місяців з дня виявлення правопорушення, але не пізніше одного року з моменту його вчинення.

Втім, штрафи за ненадання інформації, яка міститься в державних реєстрах (номер паспорта, виїзди за кордон тощо), не каратимуть. 

Окрім цього, законопроєкт передбачає, що в ТЦК не можуть самі складати протоколи за порушення правил військового обліку та мобілізації за статтями 210 та 210-1 КУпАП у випадку неявки військовозобов’язаних, які отримали повістку. Штрафувати планують тільки через суд. 

“Враховуючи кількість корупційних скандалів та випадків свавілля з боку співробітників ТЦК, надавати їм повноваження накладати стягнення без фіксації порушення у протоколі не можливо — це призведе до зростання корупції та терору з боку відомства”, — йдеться у редакції законопроєкту.

Ця норма не стосується правопорушень, вчинених військовозобов’язаними або резервістами, які вже перебувають у запасі СБУ або зовнішньої розвідки України. 

Також із законопроєкту виключили норму, яка передбачала кримінальну відповідальність від 3 до 5 років ув’язнення за ухилення від призову на військову службу. 

Для довідки:
Після внесення профільним Комітетом правок документ мають розглянути в сесійній залі парламенту в другому читанні найближчим часом. Після чого, згідно з регламентом і Конституцією, його має підписати спікер ВРУ і передати документ на підпис президенту. Закон набуде чинності після місяця з моменту публікації.

Про можливу ухвалу нових штрафів цього тижня пише Українська правда з покликанням на першого заступника голови Комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Андрія Осадчука. 

“Комітет уже розглянув цей законопроєкт і підтримав редакцію до другого читання. Думаю, незабаром розглянемо його на пленарному засіданні Ради. Може навіть цього тижня”, — розповів посадовець. 

Нагадаємо, 10 квітня парламентарі у першому читанні підтримали законопроєкти №10379 та №11079-1, які передбачають посилення відповідальності за порушення правил мобілізації та дозволяють мобілізацію засуджених відповідно. 


Завантажити ще...