Підтримати
В Бахмуті оновлюють список присяжних. Хто хоче допомагати суддям судити (список)
Фото: Судова Влада України

23 жовтня в Бахмуті мали затвердити нових присяжних. Це люди, яких у виключних випадках залучають до розгляду справ в суді. Але в міській раді не вистачило голосів для узгодження списку. Хто претендує на такий підробіток, що про них відомо, навіщо потрібні присяжні в суді та чому цей список не схвалили читайте в матеріалі.

 

23 жовтня під час 134 сесії Бахмутської міськради депутати не схвалили список присяжних Артемівського міськрайонного суду Донецької області з 25 бахмутян. Це питання знаходиться у відомстві депутатів, але їх перелік не влаштував — голосів “за” не вистачило. Тепер розглядати питання будуть на рівні області.

Хто може стати присяжним на майбутні три роки в Артемівському міськрайонному суді?

Речниця Артемівського міськрайонного суду зазначила, що присяжних обирають з тих людей, які написали заяву до міської ради. Свій аналог заяви про прийом на роботу. Приймають такі раз на три роки — коли термін дії повноважень минулого складу присяжних закінчується. Цього року надійшло 26 заяв. На депутатських комісіях цей список скоротили до 23 людей. Але в переліку документів проектів рішень опублікований досі старий список з 25 присяжних. Як повідомила під час засідання секретар міської ради Світлана Кіщенко, склад присяжних оновився на 67%. На комісіях виключили лише трьох людей, які не підходили по віковій категорії. Одна з них — завідувачка господарчого відділу дитсадка №25 Наталя Зінковська. Їй на момент повноважень буде 63 роки.

В Бахмуті оновлюють список присяжних. Хто хоче допомагати суддям судити (список)

(Фото: konkurent.in.ua)

 

Претендують на статус присяжних:

  1. Бібліограф міської бібліотеки Бахмута Оксана Алексєєва;
  2. Викладачка фізики та біофізики в Бахмутському медичному коледжі Вікторія Вірченко;
  3. Пенсіонерка Ірина Гавриш;
  4. Керівник гуртка в Центрі туризму, краєзнавства та екскурсій Бахмутської міської ради Юрій Гончаров;
  5. Викладачка Бахмутського коледжу транспортної інфраструктури Ольга Дяговець;
  6. Підприємиця Олена Єфімцева;
  7. Безробітний Вячеслав Жучков;
  8. Завідувачка господарчого відділу дитсадка №25 Наталя Зінковська;
  9. Провідний фахівець з питань цивільного захисту Багатопрофільної  лікарні інтенсивного лікування Тетяна Іванченко;
  10.  Начальник юридичного відділу КП “Бахмут-Вода” Іван Канаєв;
  11.  Вихователька дитсадка № 18 “Росинка” Зоя Карелова;
  12.  Вчителька початкових класів школи №5 Наталя Конюшенко;
  13.  Безробітний Олександр Лавриненко;
  14.  Начальник юридичного відділу Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування Анатолій Лис;
  15.  Безробітна Оксана Маркелова;
  16.  Пенсіонер Петро Михайлов;
  17.  Інженер-проектувальник “Архітектурно-планувального бюро” Ірина Мушніна;
  18.  Психологиня Горлівського інституту іноземних мов Ольга Новохатня;
  19.  Медична сестра відділення Терцентру надання соціальних послуг Ірина Петрова;
  20.  Інженерка виробничо-диспетчерського бюро на заводі кольорових металів Ольга Сергієнко;
  21.  Пенсіонер Микола Сидоренко;
  22.  Майстер в пресово-волочильному цеху на заводі кольорових металів Юрій Сорока;
  23.  Інженер з охорони праці Багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування м.Бахмут” Олена Степаненко;
  24.  Викладачка Бахмутського коледжу транспортної інфраструктури Інна Тахтарова;
  25.  Військовий пенсіонер Роберт Топузян, чоловік голови Артемівського міськрайонного суду Ніни Медінцевої. Детальніше про неї за посиланням

Проти останнього і висловились депутати Бахмутської міської ради.

“Частина депутатів вважає, що тут є конфлікт інтересів, адже у Топузяна є родинні зв’язки з суддею Артемівського міськрайонного суду. По-друге, виборці знають про факт ДТП з летальним випадком, де він був учасником”, — заявив під час засідання депутат Бахмутської міської ради Володимир Захаренко.

Також, депутати запропонували включити в список присяжних депутата міськради Всеволода Сабаєва, який сам висунув свою кандидатуру в якості присяжного.

Рішення виключити чоловіка голови суду на сесії міськради не прийняли. Не було достатньої кількості голосів. Але за включення депутата міської ради до списку ймовірних присяжних проголосували достатньо депутатів.

 

Чому це важливо?

В Бахмуті оновлюють список присяжних. Хто хоче допомагати суддям судити (список)

(Фото: sud.ua)

 

Присяжний — це людина, яка разом суддею або іншими присяжними розглядає деякі цивільні і кримінальні справу. Наприклад, присяжних залучають щоб через суд обмежити чи поновити цивільну дієздатність, визнати людину недієздатною, померлою або безвісно відсутньою. Також суд присяжних залучають під час розгляду справ про усиновлення, призначення примусової психіатричної допомоги або госпіталізації до протитуберкульозного закладу. В кримінальних же справах присяжні разом з суддею вирішують долю людини, якій загрожує довічне ув’язнення. 

“Для затвердження списку присяжних територіальне управління Державної судової адміністрації України звертається з поданням до відповідних місцевих рад, які формують і затверджують у кількості, зазначеній у поданні. Тож для кожного суду має бути певна кількість присяжних виходячи з кількості суддів. В нас має бути присяжних не менш, ніж 21”, — розповіла Вільному радіо речниця Артемівського міськрайонного суду Донецької області Оксана Ужакова.

Присяжним може бути громадянин України віком від 30 до 65 років, що постійно проживає на території, де відповідний суд здійснює правосуддя. На судових засіданнях присяжним обов’язково треба говорити державною мовою. Цю посаду не можуть обійняти народні депутати, військові, судді, прокурори, члени кабміну, правоохоронці, посадовці органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, держслужбовці та члени Вищої ради правосуддя.

В Бахмуті оновлюють список присяжних. Хто хоче допомагати суддям судити (список)

(Фото: avdeevka.city)

 

На засідання обирають не всіх присяжних зі списку, а лише декілька (в залежності від справи). Кого саме запросять на суд — вирішує система авторозподілу.

Крім того, присяжні потрапляють під дію Закону України “Про запобігання корупції” і мають подавати електронні декларації до 1 квітня щороку.

“Присяжним за час виконання ними обов’язків у суді виплачується винагорода, розрахована виходячи з посадового окладу судді місцевого суду з урахуванням фактично відпрацьованого часу в порядку, визначеному Державною судовою адміністрацією України. Присяжним відшкодовуються витрати на проїзд і наймання житла, а також виплачуються добові, якщо вони звідкись приїхали”, — зазначила речниця Артемівського міськрайонного суду Донецької області Оксана Ужакова.

Наприклад, присяжний поки ще чинного складу військовий пенсіонер Роберт Топузян в 2018 році заробив 2863 гривні на цій посаді. А працівниця заводу кольорових металів Ольга Сергієнко 1441 гривню. 

Нагадаємо, в Бахмуті стало більше суддів. За останні 2 місяці президент поновив повноваження трьох суддів Артемівського міськрайонного суду. Раніше через недостатню кількість суддів доводилось переносити справи на місяць вперед. Крім того, ми проаналізували декларації всіх суддів Бахмута. Читайте в матеріалі: Квартири та машини за шаленими знижками і кредити. Що задекларували судді Артемівського міськрайонного суду.

Читайте також:


Завантажити ще...