Підтримати
В Бахмуті 9 дітей отримають статус постраждалих від бойових дій
Фото: з відкритих джерел

Виконком затвердив рішення щодо надання статусу дитини, яка постраждала від бойових дій на сході України, для ще  9 людей.

 

Таким чином, за рішення від 16 січня, цей статус отримають 4 неповнолітніх дівчинки та 4 малолітніх хлопчика. Ще одному хлопцю вже є 18 років, але на момент отримання психологічної травми він був ще неповнолітнім.

За даними поданих проектів, всі діти зазнали психологічного насильства.

Як розповіла Вільному радіо начальник Служби у справах дітей Управління молодіжної політики та у справах дітей Бахмутської міської ради ради Ірина Давіденко, в Бахмуті вже зареєстровано понад 50 дітей війни на Донбасі:

“З урахуванням цього виконкому, статус дитини, яка постраждала від воєнних дій отримали 52 дитини”, – зазначила Давіденко.

Цей статус можуть отримати діти, які мають поранення, контузії, каліцтво, зазнали фізичного, сексуального насильства, були викрадені чи незаконно вивезені за межі України або утримувались у полоні, зазнали психологічного насильства тощо. Наразі досі проводяться всі роботи над удосконаленням закону, але наскільки довго це триватиме — невідомо.

Станом на грудень  2018 року, в Україні зареєстрували близько 8 тисяч дітей із статусом постраждалих від бойових дій. Усі вони з різних регіонів країни.

“Зараз офіційно на початок грудня 7984 дитини отримали статус. За грудень ведуться ще підрахунки, однак я думаю, що вже не менше 10 тисяч дітей мають статус по Україні, вже не залишилось жодного регіону, в якому б не було дітей, яким не надано офіційно статус”, — розповіла під час прес-конференції в Укрінформі радниця з питань ВПО у Київській області Олександра Магурова.

 

Що дає цей статус та як його отримати?

Щоб отримати статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів, батькам, або особисто дитині з 14 років, необхідно звернутися до служби у справах дітей із заявою. В заяві має бути пояснення обставини, за якими неповнолітній може отримати цей статус.

В Бахмуті 9 дітей отримають статус постраждалих від бойових дій

До заяви необхідно також додати перелік документів:

  • Копію свідоцтва про народження дитини;
  • Копію посвідчення заявника;
  • Довідку про взяття дитини на облік як ВПО, або будь-який документ, який підтверджує проживання в населеному пункті, де проходили бойові дії;
  • Висновок від місцевого Центру соціальних служб сім’ї, дітей та молоді про оцінку потреби у соціальних послугах;
  • Копії заяви про вчинення кримінального правопорушення проти дитини, витяг з ЄРДР(Єдиний реєстр досудових розслідувань, — ред) про відкриття справи та висновок експерта за результатами судової експертизи або виписка з медичної картки дитини із зазначенням діагнозу(лише у випадку фізичної травми дитини).

Заяву розглядатимуть протягом місяця. Але наразі ніяких пільг для дітей із цим статусом не передбачається. Усі вони отримують лише пільги як внутрішньо переміщені особи.

Нагадаємо, за даними ОБСЄ, тільки за 2018 рік на Донбасі загинули 28 дітей. Наразі в Україні зареєстровано приблизно 240 тисяч дітей, які були вимушені покинути свій дім. Ще близько 50 тисяч зараз не можуть отримати освіту.

Також читайте: інтерв’ю з військовим психологом про вплив збройного конфлікту на сході України на дітей.


Завантажити ще...