Місцеві активісти створили петицію про перейменування однієї з вулиць Бахмута. Змінити назву пропонують для вулиці, де побили Артема – вулиці Горького.
Авторка петиції правозахисниця Оксана Болотюк пояснює, що вулицю необхідно перейменувати з кількох причин. По-перше, саме на цій вулиці на Артема скоїли напад двоє неповнолітніх хлопців. По-друге, Мирошниченко мав тверду громадську позицію і брав активну участь у житті міста.
“У зв’язку із вагомим внеском Мирошниченка Артема Миколайовича у розвиток Бахмута, його тривалою волонтерською діяльністю, активною допомогою українським військовим просимо громадськість підтримати ініціативу перейменування вулиці, на якій Артема фактично вбивали. Тієї вулиці, яку Артем побачив останній раз в житті”, – йдеться у тексті петиції.
Зазначимо, для того, щоб петицію розглянули у міськраді, необхідно зібрати 250 підписів. Збір триватиме до 10 січня 2020 року.
Нагадаємо, ввечері 29 листопада на вулиці знайшли непритомного волонтера й активіста з Бахмута Артема Мирошниченка. Його побили на вулиці в мікрорайоні, де він мешкає. Слідство встановило, що двоє неповнолітніх хлопців – 16-річний Микола й 17-річний Олександр — наздогнали чоловіка та почали його бити. Мирошниченко отримав тяжку травму головного мозку і більш ніж тиждень був у комі.
Нападників знайшли та затримали на наступний день. 16-річному Миколі оголосили про підозру, а 3 грудня місцевий суд Бахмута відправив неповнолітнього “бійця” на два місяці під домашній арешт.
5 грудня Артем Мирошниченко помер, тож правоохоронці перекваліфікували звинувачення.
7 грудня Артемівський міськрайонний суд за новою підозрою відправив 17-річного Олександра Баришка на 2 місяці в СІЗО. 11 грудня на 60 днів арештували і 16-річного Миколу Барабаша. Обидва не мають права внести залог.
Нападникам загрожує до 10 років тюрми.
Артема Мирошниченка провели в останню путь 8 грудня. Його поховали на кладовищі в Ямполі, де лежать більшість його близьких родичів.
Зазначимо, місцеві активісти, а також деякі ЗМІ почали повідомляти, що начебто на Артема Мирошниченка напали через українську мову. Таку інформацію місцевій журналістці розповів свідок, який досі не повідомив про це в поліцію.
Уповноважена із захисту державної мови Тетяна Монахова висловила свою позицію стосовно причини вбивства волонтера й активіста Артема Мирошниченка. На її думку, мовне підґрунтя у цій справі має довести слідство, а люди розповсюджують інформацію про “вбивство за мову” через надмірну емоційність.
Читайте також: