Підтримати
В Бахмуті в списку на відключення води за борги близько 100 будинків
Фото: Вільне радіо

“БАХМУТ-ВОДА” розпочала кампанію щодо повернення боргів мешканців за воду. Перші будинки вже відключали та це подіяло – люди оплатили рахунки. На черзі ще 100 таких будинків. Через нестачу коштів у водоканалу, в місті розглядають також варіант подачі води погодинно.  Чому виникло питання відключень та коли визначаться із графіком водопостачання розбирались наші журналісти.

 

Більше ніж 150 тисяч грн боргу змогли накопичити мешканці дому по вулиці Ціолковського, 6б.  Так вийшло, бо одні платили, а інші – ні. В результаті, на початку тижня воду відключили.

Та вже в п’ятницю вдень в кранах з’явилася вода, хоч і з малим натиском.

Повернули воду, бо за кілька днів мешканці знайшли гроші та погасили майже весь борг.  

“Вони створили ініціативну групу і домовилися, що вплинуть на боржників. Частина з людей вже активізувалася. Ці будинки зняли з порядку денного, тому що рівень проплати за 3-4 дні там піднявся з 50% до 90%”,  — пояснив Вільному радіо заступник директора КП “БАХМУТ-ВОДА” Дмитро Підкуйко.

Приклад цього будинку – став одним з перших в Бахмуті. Але не останнім.

Зараз в місті в умовному “червоному листі” – більше 100 будинків-боржників. Їх вже планують попереджати про відключення за 30 діб. Щоправда загальну суму боргу не називають.

Якщо вирішити питання з оплатою від користувачів відключеннями не вдасться, то міський водоканал не зможе покрити й частини своїх витрат. Тож вже розглядають жорсткіший варіант: подача води для всього міста лише 4 години на день (2 години зранку та 2 години ввечері). Затвердити або згорнути такий план обіцяють за наступні 1,5 місяця.

Збирають борги в компанії, щоб заплатити власні. “БАХМУТ-ВОДА” винна постачальнику, КП “Вода Донбасу”, 32 мільйони гривень. Виплатити гроші домовились за 3 роки.

“Другий місяць поспіль від “Води Донбасу” надходять сповіщення про те, що будуть обмежувати подачу води”, — зазначив Підкуйко.

Він також пояснив, чому у міста виник такий великий борг за водопостачання перед КП “Вода Донбасу”.

“Частково через те, що не 100% оплата, частково через те, що тарифи не покривають собівартість. Інфляція, все дорожчає,  пальне дорожчає. Тариф не покриває собівартість вже дуже давно, але до цього “Вода Донбасу” не вела таку жорстку політику по відношенню оплати за воду”, — додав Підкуйко.

Раніше “БАХМУТ-ВОДА” платили за воду КП “Вода Донбасу” 10-15% коштів по рахунку. Зараз перераховують 70% обов’язкового платежу та ще зверху частину боргу.

“Повна сума, 100% — це приблизно 2,2-2,4 млн гривень. Плюс до цих 70% – це 900 тисяч кожного місяця (борг перед КП “Компанія “Вода Донбасу”). Прибутки підприємства складають  4-4,5 млн гривень за місяць. 1,2 млн грн — за електроенергію, 2 млн грн — за воду, 2 млн грн — зарплатня”, — додав Підкуйко.

Щоб покрити власні борги, розглядають і варіант подорожчання води на 10% для жителів приватного сектору. Поки що дати розгляду цього рішення немає.  

Зазначимо, що проблема водопостачання актуальна для всієї Донецької області. “Компанія “Вода Донбасу”, яка обслуговує більше 3,3 мільйони людей, заборгувала електропостачальнику “Укрінтеренерго” за електроенергію більше мільярда гривень. Через це електропостачальник почав відключати “Воду Донбасу”. Розібратись в ситуації намагалась і обласна адміністрація, але наразі проблему вирішити не вдалось.

Ми відправили інформаційні запити до КП “Компанія “Вода Донбасу” та Мінрегіону, щоб дізнатися про те, наскільки оперативно вирішують проблему водопостачання у Донецькій області та чи допомагають із цим містам на державному рівні.

Читайте також:

 


Завантажити ще...