Підтримати
Зображення до посту В Бахмуті гуманітарна катастрофа: Що відомо про ситуацію в місті, з яким понад тиждень немає зв’язку
Фото: Вільне радіо

У прифронтовому Бахмуті відсутні будь-які комунальні послуги, інтернет та частково мобільний зв’язок. Люди виживають під постійними обстрілами без найнеобхіднішого. Ми дізналися як живе місто, з якого слід евакуюватися всім, хто там залишився.

 

Ситуацію в Бахмутській громаді можна назвати катастрофою. Тому, все що ви прочитаєте нижче варто сприймати як нагадування того, як важливо тимчасово евакуюватися з цього регіону.

Комунальних послуг та інтернету немає

Через постійні обстріли в місті немає світла понад тиждень. По ланцюжку, без світла відсутні і інші комунальні послуги.

“Роботи по відновленню світла ведуться, всі заявки у ДТЕК є. Але служба безпеки самого підприємства повинна підтвердити дозвіл на виконання робіт. А в останній час дуже гаряче, майже весь день 14 вересня, як і ніч, — обстрілювали місто”, — каже Вільному радіо начальниця відділу пресслужби Бахмутської міської ради Наталя Кисиличина.

Відновити не вдається дві високовольтні лінії, які обірвали окупанти обстрілами. 

“Що стосується водозабезпечення, то фахівці працюють над відновленням високовольтної лінії 110 кВ. Дуже сподіваємося, що електроенергію хоча б частково буде відновлено найближчим часом і можна буде подати людям воду. Зараз подача води на місто відсутня”, — розповідає начальниця відділу пресслужби Бахмутської міської ради та додає, що місцевим жителям регулярно підвозять воду ДСНС.

В Бахмуті гуманітарна катастрофа: Що відомо про ситуацію в місті, з яким понад тиждень немає зв’язку 1
Ілюстративне фото: Facebook/Головне управління ДСНС України у Донецькій області

Місцевий житель Дмитро уточнює: води дійсно немає тривалий час. Того, що підвозять, не вистачає. Для того, щоб набрати води, доводиться рано вставати та ходити до джерела біля ставка, де збирається чималенька черга на кілька годин. До джерела води на північний ставок приходять люди навіть з району “Чумацького шляху”.

Газу немає з травня, і надії на його повернення наразі немає. Люди змушені розпалювати багаття у своїх дворах, щоб приготувати їжу або заварити чай.

В Бахмуті гуманітарна катастрофа: Що відомо про ситуацію в місті, з яким понад тиждень немає зв’язку 2
Скріншот відео: Youtube/УЦХВЄ Ukrainian Pentecostal Church

Мобільного зв’язку теж майже немає

“Зв’язок іноді пробивається. Додзвонитися можливо, але у певних місцях, зв’язок потрібно шукати”, — каже посадовця міськради.

Інтернету немає поки немає світла. За словами місцевих жителів, деякі профільні компанії взагалі припинили свою діяльність в Бахмуті, оскільки втомились щодня ремонтувати обриви. Підтвердити цю інформацію у місцевих провайдерів наразі нам не вдалося через відсутність мобільного зв’язку.

Розраховувати можна хіба що на мобільний інтернет, але це максимум 3G або 4G, які можна зловити тільки в певних точках міста. Загалом по Бахмуту зв’язку немає навіть для дзвінків. Враховуючи постійні обстріли з боку російської армії, гуляти та шукати точку з мережею мало хто відважується.

Тож єдина можливість поговорити з близькими — це маленькі крамниці, де ставлять генератори. Там за 15 гривень можна зарядити мобільний телефон.

Медицина працює обмежено, залишилась одна швидка на все місто

“У місті  працює поліклінічне відділення КНП “БЛІЛ Бахмута”, де надається консультативна допомога лікарів: хірурга, травматолога, офтальмолога, гінеколога, невролога. Також працює денний стаціонар та 1 амбулаторія”, — каже Наталя Кисиличина. До відкритого вторгнення в Бахмуті працювали 9 амбулаторій.

Машина швидкої допомоги залишилась лише одна, а всіх тяжкохворих/поранених або вагітних направляють у Костянтинівку.

В Бахмуті гуманітарна катастрофа: Що відомо про ситуацію в місті, з яким понад тиждень немає зв’язку 3
Фото: ocemdmk.dn.ua

“Велика подяка ДСНСникам, які допомагають. Буває так, що деяких хворих або безпосередньо поранених ДСНСники підвозять до лікарень. Декілька днів тому, коли обстріляли місто, в нас було 17 постраждалих і завдяки допомозі служби ДСНС та швидкої, вдалося швидко надати людям допомогу”, —  розповідає Наталя Кисиличина.

За даними Бахмутської міської ради, працювати в місті залишились лише 4 аптеки. Як кажуть місцеві, повного переліку необхідних ліків там немає. Бувають ситуації, коли якісь спеціалізовані ліки ще залишились на складі, а «зеленки» може не бути. Для порівняння, у травні в Бахмуті працювали 15 аптек.

Як розповідають Вільному радіо місцеві, наразі люди найбільше купують протизастудні препарати, оскільки очікують на важку зиму і вже зараз готуються до боротьби з хворобами.

Великих магазинів майже не залишилось

12 вересня закрився продуктовий супермаркет “Сім’я”. Ймовірною причиною стали постійні обстріли міста та відсутність електропостачання.

“Залишився “Лафар” і мережа магазинів “Острів”. Магазин “Нектарин” зачинився після обстрілів декілька днів тому. Оскільки місто постійно обстрілюють, звичайно черг в магазинах немає, люди бояться виходити з підвалів. Скарг на відсутність чогось не було”, — каже співрозмовниця.

Крім цього, працюють маленькі продуктові магазини, а також на частково зруйнованих центральному та новому ранках люди виносять та продають щось своє.

Купити люди можуть молочну продукцію, м’ясні та ковбасні вироби, кондитерські вироби, консерви, туалетний папір, пральний порошок, мило. З фруктами/овочами складніше, але начальниця пресслужби каже, що і їх возять.

Складність походу в магазин ще в тому, що в місті немає можливості розрахуватися картами, — термінали не працюють. Купити щось можна тільки за готівку, яку не так просто знайти.

Людям возять безкоштовний хліб

Враховуючи складну ситуацію, відсутність роботи та грошей у людей, в Бахмуті для підтримки жителів щодня роздають безкоштовний хліб.

“Щоденно у Бахмут завозять від 7 до 10 тисяч буханок хліба з Харківської області. Купують хліб за кошти місцевого бюджету, через комплексну програму по соціальному захисту окремих категорій громадян. Хліб роздають людям в пунктах видачі гуманітарної допомоги”, — пояснює начальниця відділу пресслужби Бахмутської міської ради.

В Бахмуті гуманітарна катастрофа: Що відомо про ситуацію в місті, з яким понад тиждень немає зв’язку 4
Скріншот відео: Youtube/FREEДOM

Гуманітарну допомогу можна отримати у гумпунктах, але їх стає все менше, оскільки, наприклад головний гуманітарний пункт в палаці культури імені Мартинова окупанти знищили 8 вересня.

Постійні обстріли та щоденні заклики до евакуації

“Наразі не можна назвати такої вулиці в місті, де б вже не було обстрілів. Щодня знищується інфраструктура та житлові будинки. Попереду чекає важка зима. Наполегливо закликаю виїхати до більш безпечних регіонів. Життя — це найдорожче та єдине, що не можна повернути. Все інше ми обов’язково повернемо та відбудуємо”,звернувся в черговий раз до мешканців голова ВА Бахмута Олексій Рева.

https://www.facebook.com/OlexiyRevaOfficial/videos/2247499285408574/

Нагадаємо, за півроку відкритої війни Бахмут серйозно постраждав від ударів російської армії. Ми підготували добірку фото, як виглядав Бахмут до 24 лютого та яким зустрів свій день народження цього року.  

Читайте також:


Завантажити ще...