Підтримати
У Бахмуті та Соледарі зростуть ціни на опалення
Фото: з відкритих джерел

Ціни на тепло на цей опалювальний сезон в Бахмуті та Соледарі збільшаться, але не однаково для всіх. Якщо тариф для населення подорожчає мінімум на 16,8%, то для бюджетних організацій та підприємств ціни подекуди зростуть аж на 92%.

 

Як розповів журналістам Вільного радіо заступник директора ТОВ “Бахмут-Енергія” Сергій Логвінов, основна причина збільшення тарифів — зростання цін на газ.

“Тепер в нас є дві ціни на газ. Якщо минулого року вона була одна, то зараз є два об’єми, які ми закуповуємо за різними цінами. Один об’єм фіксований та йде за пільговою ціною — ми його використовуємо для населення. Він коштує сьогодні 7 419 за 1000 м³, а в тарифі була ціна 6 500. Виходить зростання на 15 відсотків”, — розповідає Сергій Логвінов. 

Для бюджетних установ та підприємств ситуація набагато складніша — ціна на опалення на цей сезон зросте на 92%. Пов’язано це знову зі змінами цін на блакитне паливо.

“Другий об’єм ми закуповуємо для опалення бюджетних організацій, взагалі всіх, окрім населення. Незалежно від форм власності та фінансування: приватні, комерційні структури, бюджетні організації. Там ціна газу дуже значна — вона комерційна, ринкова. Вартість її 14 250 за 1000 м³. А зростання становить 265 відсотків від того, який був у тарифі”, —  пояснює Сергій Логвінов. 

Тож тепер ціни на опалення будуть такими (з урахуванням ПДВ):

  • 2162,27 грн/Гкал для мешканців міста;
  • 3559,79 грн/Гкал для бюджетних та інших споживачів.

Для прилеглого Соледара ціна на опалення теж зміниться, але дещо інакше, ніж у Бахмуті. Ціна зросте з 1727,66 грн/Гкал до 2532,67 грн/Гкал (з урахуванням ПДВ). Тобто, мешканці Соледара платитимуть на 22% більше. А бюджетні та інші споживачі віддаватимуть за тепло майже на 84% більше: 3805,22 грн/Гкал замість 1727,66 грн/Гкал.

“Ціна в Соледарі порахована окремо від Бахмута через те, що там 70 відсотків людей на індивідуальному опаленні. Тобто, чим менше споживачів, тим дорожчий тариф”, — говорить Сергій Логвінов.

Як додають у “Бахмут-Енергії”, під час опалювального сезону тариф для населення швидше за все буде незмінним. З іншими споживачами — складніше.

“Для населення тариф закріплений. Я не можу на 100 відсотків стверджувати, але на 95 відсотків, що змінюватися він не буде. Передумов для цього немає. То ціна для комерційних та бюджетних споживачів може змінюватися щомісячно, але як ми це будемо робити, я поки не розумію. Бо процедуру зміни тарифу неможливо за місяць провести”, — зазначає  Сергій Логвінов.

Ми запитали кількох мешканців Бахмута, як вони ставляться до подорожчання.

“Боргів немає, тому що одразу пенсію отримуємо і одразу ж сплачуємо. Ми з дідом поки, так поки виплачуємо. А як буду сама, тоді не знаю. Ну а що робити, жити ж все одно треба. Виступати, чи що? Чи йти стрілять когось? Так нічим. Терпіти надо і жити, куди діватись? Чекаємо смерті, більш нічого”, — говорить літня бахмутянка.

“Негативно. Кому від цього добре? Нікому. Я б сказав, що добре тим, хто сидить у Верховній Раді. А решті хоч вішайся. Що робити пенсіонерам, де їм гроші брати? Чим платити? Нічим”, — зазначає інший мешканець міста.

“Зрозуміло, що для мене це буде великий мінус у моїх доходах. Але куди діватись. Але такого скепсису щодо уряду в мене немає. Зі мною такого немає, у мене однокімнатна квартира, мені всього вистачає. Я пропоную пенсіонерам, у яких трикімнатні квартири, а вони не мають змоги сплачувати, переїжджати у маленькі квартири. Все”, — зауважує інша бахмутянка.

Читайте також:


Завантажити ще...