13 лютого 2015 року східна околиця міста потрапила під артилерійський обстріл. Снаряди влучили в будівлі ЗОШ №4, дитсадка поруч та приватного сектора. Тоді загинули двоє місцевих мешканців, і семеро отримали поранення.
Обстріл стався надвечір, невдовзі після 16-ї години. Заряди РСЗО “Смерч” поцілили в будівлі школи № 4, дитсадка поруч та приватного сектору. Загинув другокласник Єгор Молодецький та 25-річна Марина Кремезна. Жертв могло б бути й більше, якби Марина не закрила своїм тілом доньку. Ще семеро мешканців мікрорайону опинилися в лікарні з різними пораненнями.
Вчителька географії цієї школи Галина Чорна була в той день у школі та, на щастя, під обстріл не потрапила. В ту п’ятницю 13-го вона затрималась в школі до 16-ї години, заповнювала журнали. Потім не могла виїхати з мікрорайону, не було автобусів, аби доїхати до центра. Її підвезли батьки когось з учнів.
“Тільки-но я приїхала додому, почула ці вибухи. Стала дзвонити до школи — лінія перевантажена. Знаю, що там ще залишалася тодішня директорка Наталя Дроздова із заступницею”, — згадує Галина Чорна.
Всі вікна 3-поверхової шкільної будівлі вибило вибуховою хвилею. За словами Галини Чорної, за наступні 2 вихідних всі віконні пройоми затягнули плівкою.
“Місцевим мешканцям вже наступного ранку почали допомагати й готівкою на ремонт дахів та вікон. Потім надали будівельну допомогу — комусь виділили шифер, комусь робочою силою. Пам’ятаю, що в березні 2015-го все було вже зроблено: всі вікна замінені на пластикові. Так само швидко відремонтували й садок”, — розповідає вчителька ЗОШ №4.
Загибла Марина Кремезна — колишня учениця цієї школи.
“Доньки Марини Майя та Віка зараз вже у 8 та 5 класах. Дівчата дуже гарні, добре вчаться, виховані. У Майї було поранення в ногу, вона довго лежала в лікарні тут й у Харкові, але зараз все ніби нормально. Їхньою опікункою є їх бабуся, мати Марини. Знаю, їм допомагає волонтерка Ксюша Київська. Вона возить дівчат на відпочинок кожного року — до Туреччини, Єгипту, в Німеччину. Вона збирає групу таких дітей, що постраждали на Донбасі”, — каже Галина Григорівна.
За даними Бахмутської міської ради, збитки від артобстрілу 13 лютого 2015-го оцінили у 2 млн грн (з яких на 250 тис грн — це пошкодження приватного сектору).
А наступного дня під обстріл потрапила інша, південна, околиця міста — селище Опитне. Там жертв вдалося уникнути.
В цю п’ятницю біля пам’ятного знака на території ЗОШ №4 зібралися на мітинг-реквієм свідки тих подій, учні та працівники школи, мешканці мікрорайону, представники міської та обласної влади.
Під час мітингу-реквієму присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знака.
Читайте також: