Підтримати
В Бахмуті вже зробили перші вакцини проти COVID-19. Незабаром щеплення робитимуть у Світлодарську

В Донецькій області вже зробили перші щеплення для місцевих з груп ризику. Скільки станом на зараз вже вакцинували людей, скільки ще у черзі та чому перших вакцинують бахмутян — читайте в матеріалі.

 

Перші вакцини для Бахмута

Вакцини проти коронавірусної хвороби Донецька область отримала в ніч з 24 на 25 лютого. Першу партію одразу відправили до Бахмута. Станом на 16:30 25 лютого в Бахмуті вакцинували вже 7 медиків вторинної ланки, які працюють з хворими на COVID-19. За словами голови Донецької ОДА Павла Кириленка, першою вакцинували медсестру з палати інтенсивної терапії в Бахмутській багатопрофільній лікарні Тетяну Волкову.

На брифінгу з приводу першої вакцинації директор Департаменту охорони здоров’я Володимир Колесник розповів, що щеплення роблять спочатку в Бахмуті, бо тут є поки єдина в області бригада, яка це вміє робити. Про це повідомляє кореспондент Вільного радіо.

В Бахмуті вже зробили перші вакцини проти COVID-19. Незабаром щеплення робитимуть у Світлодарську

В Бахмуті вже зробили перші вакцини проти COVID-19. Незабаром щеплення робитимуть у Світлодарську

В Бахмуті вже зробили перші вакцини проти COVID-19. Незабаром щеплення робитимуть у Світлодарську

“Почалась з Бахмуту, бо зараз в нас одна бригада, яка пройшла навчання, вона бахмутська бригада, тому тільки через це. Інших причин немає. Сьогодні-завтра навчаються тренера, які навчають бригади вакцинувати, а на наступному тижні ще 16 бригад пройдуть навчання і цей процес буде більш прискорений”, — розповів на брифінгу директор Департаменту охорони здоров’я Володимир Колесник.

Ця ж бригада буде працювати й по Бахмутському району. Наразі одна бригада може вакцинувати 80-100 людей за одну зміну. Але зараз є тренери у Маріуполі, Селидовому та Краматорську, які готують ще 16 бригад, щоб вже на початку березня швидкість роботи бригади була по 1600 вакцинованих людей за зміну.

З 14 тисяч доз розраховують отримати лише 12,5 тисяч

Як повідомляв голова Донецької ОДА Павло Кириленко, в область доставили 14 тисяч вакцин для цивільних. Але з цієї кількості отримають дози близько 12,5 тисяч медиків. Вільному радіо директор Департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Володимир Колесник пояснив, що вони розраховують ще й на розлив вакцини.

https://www.facebook.com/radiovilne/videos/906793433428207/?__cft__

“1 флакон на 10 доз, але коли набирається в шприц, ми розраховуємо, що 8-9 осіб зможуть отримати вакцину. Ну і ви ж знаєте, як набирається вакцина. Якщо в нас були б шприці вже заправлені, тоді б чітко було. Але це розрахункова втрата”, — пояснив Вільному радіо директор Департаменту охорони здоров’я Донецької облдержадміністрації Володимир Колесник.

Тобто в залежності від того, скільки розіллють медикаменту при наборі в шприц, і буде відомо, скільки людей отримають вакцини.

На черзі 3500 людей

Посадовець зазначив, що щеплення проти COVID-19 роблять виключно за бажанням самих медиків. Змушувати їх ніхто не має права.

“Це все добровільно. складали списки з медпрацівників, хто хоче бути вакцинованим. Взяли до уваги те, що хтось перехворів, хтось має імунітет, хто зробив аналіз ІФА, і виявили навантаження вірусологічне. На зараз в нас майже 3500 тих, хто хоче зробити”, — зазначив Володимир Колесник.

В Бахмуті вже зробили перші щеплення проти COVID-19. Незабаром продовжать у Світлодарську (ФОТО) 1

Тож, сьогодні щеплення робили в Бахмуті, а вже завтра, у п’ятницю, або понеділок вакцинувати планують медиків зі Світлодарська та інших населених пунктів Бахмутського району. Загалом, за даними Центру первинної медичної допомоги Бахмута, в районі планують зробити щеплення 400 людям.

Нагадаємо, в Донецьку область привезли вакцини індійського виробництва AstraZenca, яку доставили в Україну 23 лютого. Україна також домовилася на поставку 15 мільйонів доз вакцини американського виробника Novax.

Спочатку хотіли купити вакцини китайського виробника Sinovac, але як згодом з’ясували, її ефективність менша за 70%. Тож від цієї покупки в МОЗ поки відмовились. Згодом НАБУ повідомило, що вони розслідують деталі цього контракту на купівлю китайської вакцини. Тоді Україна хотіла придбати їх за 17,85 долара за одну дозу, хоча раніше одне з українських держпідприємств домовилось про поставку вакцин по 3 долари за дозу.

Детальніше про те, як триватиме вакцинація, кого першого вакцинуватимуть та що за медикаменти пропонують читайте в матеріалі: Вакцинація від СOVID-19 в Україні у питаннях та відповідях. 

Читайте також:


Завантажити ще...