В Україні на ранок 18 грудня додалося понад 12,5 тисяч хворих на COVID-19, з яких понад півтисячі з контрольованої Донеччини. З понад 37 тис лікарняних ліжок, забезпечених киснем, вільних залишається більш як 22 тис. Але ситуація різна в різних регіонах України.
Про це повідомляє міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу.
Епідпоказники по COVID-19 на підконтрольній Донеччині
В підконтрольній частині Донецької області за добу виявили 553 хворих на COVID-19. Такі дані наводить Міністерство охорони здоров’я України.
В Бахмутській громаді впродовж доби виявили 7 заражених коронавірусом та померла одна людина. В стаціонарі лікують від цієї лабораторно підтвердженої інфекції 26 мешканців, а у сімейних лікарів таких 124 пацієнти. Такі дані від управління охорони здоров’я Бахмутської міськради.
Коронавірусна хвороба в т.з. “ДНР”
В тимчасово окупованих районах Донеччини впродовж доби виявили 184 нових заражених коронавірусом, досі лікуються від цієї інфекції понад 4 тисячі людей, померли всього 1 200 людей, в тому числі 14 людей за останні 24 години. Ці показники визнають та оприлюднюють окупанти, тому дані неофіційні.
Окремо там рахують хворих на пневмонію. Таких там понад 1,5 тисячі пацієнтів, з яких 111 виявили впродовж четверга 17 грудня. 576 людей з пневмонією потребують додаткового кисню.
Ситуація в Україні загалом (без показників з ТОТ)
Впродовж доби по всій країні виявили 12 630 нових заражених коронавірусом, одужали 12 866, поклали в лікарні 2 904 людини та виписали 2 744 пацієнти. Це дані міністра охорони здоров’я Максима Степанова. Він заявляє, що така тенденція (перевищення кількості одужавших та виписаних з лікарень над кількістю нових пацієнтів та госпіталізованих) зберігається в цілому по країні вже понад тиждень.
За даними очільника МОЗ, наразі в Україні для лікування COVID-19 виділені 63 680 ліжок. Зазначимо, восени міністр неодноразово заявляв: максимальна кількість лікарняних ліжок, які можуть бути виділені для хворих на COVID-19 — 52 тисячі.
З майже 64-х тисяч цих “COVID”-ліжок 37,3 тисячі (або майже 59%) забезпечені подачею кисню (централізовано або кисневим концентратором). Вільних ліжок з киснем наразі понад 22 тисячі по всій країні, хоча ситуація змінна в залежності від регіону.
Читайте також: