Підтримати
В Бахмутську ОТГ хочуть купити майже півтисячі протигазів для хімбезпеки
Фото: з відкритих джерел

Майже півтисячі протигазів хочуть купити для мешканців Бахмутської ОТГ. Їх “зарезервують” для тих, хто живе в районах, де можливе масштабне забруднення хімікатами.

 

Про плани заходів безпеки жителів громади журналістам Вільного радіо розповів начальник відділу цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Бахмутської міської ради Андрій Скляренко.

Згідно з проєктом “Програми забезпечення мінімально достатнього рівня безпеки населення і території Бахмутської міської об’єднаної територіальної громади від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на 2021-2026 роки” для жителів громади хочуть купити протигази. Це потрібно для тих людей, хто проживає поблизу місць, де зберігаються хімічно небезпечні речовини. Начальник профільного відділу в міськради пояснює, що це вимога закону.

“Є перелік потенційно хімічно небезпечних об’єктів у громаді та є зона ураження. І якщо в зону ураження входять населені пункти, то згідно з законодавством ми маємо забезпечити їх протигазами”, — розповів Вільному радіо начальник відділу цивільного захисту, мобілізаційної та оборонної роботи Бахмутської міської ради Андрій Скляренко.

В Бахмуті потенційно хімічно небезпечні об’єкти — це підприємства на балансі яких є хлор та аміак. Хлор зазвичай використовують для очищення води. Місцевий водопостачальник КП “Бахмут-Вода” не використовує хімічно-небезпечні речовини для очищення води. Хлор є на Артемівській ДФС, але, як зазначає Сергій Скляренко, кількість цієї речовини загрози для всієї громади не має.

А от аміаку на підприємства, які його використовують, за словами Андрія Скляренка, немає. Хоча він рахується на їхньому балансі. Тож через це підприємство і не можуть зняти з переліку хімічно-небезпечних об’єктів.

Отже, виходячи з територій, які можуть опинитися під загрозою хімічного забруднення і рахують кількість протигазів. Таких планують купити для населення 480 штук. На них потрібно виділити з бюджету Бахмутської ОТГ 760 тисяч гривень.

“В разі виникнення надзвичайної ситуації виходять мобільні пункти видачі засобів індивідуального захисту. Якщо це не мобільний пункт, то це якийсь постійний пункт. Зазвичай це у “квартальних”, в яких є приміщення в різних місцях міста, і ми ці приміщення використовуємо для пунктів видачі в разі необхідності. Тобто якщо ми купимо, то вони там будуть зберігатися”, — пояснює Андрій Скляренко.

 

Тобто в разі хімічного викиду людей одразу сповіщають про аварійну ситуацію, вони приходять до свого квартального та отримують в нього протигаз.

Підсумовуючи, посадовець зазначає, що в нинішніх реаліях загроза хімічного забруднення в Бахмуті “близька до нуля”.

Читайте також:


Завантажити ще...