На Донеччині батьки новонароджених не отримують “пакунки малюків”. Міністерство соцполітики зацікавились облдержадміністрацією з цього приводу, та пообіцяли розібратись.
“На жаль, мушу констатувати, що через невиконання поставлених завдань в Донецькій області сім’ї не мають змоги отримувати “пакет малюка”. Чому так сталося, я думаю, ми проаналізуємо і дамо цьому оцінку”, — заявив Міністр соціальної політики Андрій Рева на колегії 28 лютого, повідомляють Українські новини.
Питання із закупівлею “бебі-боксів” триває ще з початку запуску цього проекту. А його Уряд представив ще в травні минулого року. Згідно з ним молодим батькам при народженні дитини видають “Пакунок малюка”. В цьому пакунку повинні бути предмети, які необхідні для дитини в перші дні життя. Це підгузки, гігієнічні засоби, трохи одягу, пелюшки та інше. В Уряді заявляють, що вартість одного такого пакету складає 5 тисяч гривень. Їх повинна купувати місцева влада за рахунок державної субвенції. Однак журналісти проаналізували дані, та дізнались, що насправді вартість такого бебі-боксу 2,7 — 3 тисячі гривень. Але Донецька область від угоди відмовилась з інших причин.
Відповідно до постанови Кабміну №512 від 20.06.2018 року профінансувати цю ініціативу мали б місцеві бюджети за рахунок субвенції з Держбюджету на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим та інвалідам.
Згодом у проекту з’явився спонсор і був зареєстрований договір міжнародної допомоги в рамках Меморандуму України з ООН. Вартість – 25 мільйонів доларів, термін реалізації – два роки, пише “Дзеркало тижня”. Донором проекту зазначені Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) та Управління ООН з обслуговування проектів (ЮНОПС). Мова йшла про співфінансування – частину коштів мали вилучити з субвенції, частину – надати ЮНОПС. Але згідно з договорами, які оприлюднило “Дзеркало тижня”, все навпаки: департаменти ОДА мають перерахувати кошти ЮНОПС. ЮНОПС же сформує “пакунок малюка” за затвердженим Мінсоцполітики списком та доставить на склади за 4,5% комісії.
Національне антикорупційне бюро почало розслідування щодо цих фактів. Але угоди про закупівлю таких пакунків підписали майже всі області, серед тих, хто відмовився – Донецька.
Голова Донецької ОВЦА Олександр Куць розповів, що до адміністрації області вже приходили листи від ДБР та НАБУ.
“Насправді існує кримінальне провадження про перевищення службових повноважень стосовно керівників Уряду, які підписували ці угоди на постачання “пакунку малюка”. Ми попереджали, що в тих угодах є певні корупційні ризики. Там в документах зазначено підприємство, яке закуповувало ці пакунки”, — розповів Олександр Куць.
Допомогти у розслідуванні просили і представників обласної військово-цивільної адміністрації.
“На теперішній час до Донецької області прийшов запит від Державного бюро розслідування, паралельно з НАБУ. Нас попросили надати перелік документів, за угодою придбання “пакунку малюка”. Ми відповіли, що ми не підписували такі документи”, — пояснив Куць.
Зазначимо, що на сайтах оголошень багато хто продає ці безкоштовні набори від держави. Із різних причин. Деякі пишуть, що отримали цей набір занадто пізно, та він вже не актуальний, а хтось продає вже використаний набір.
На сайті оголошень цей пакунок можна знайти за 1000-1500 гривень.