Підтримати
Зображення до посту В Донецькій області не вистачає лікарів

Донецька область укомплектована лікарями лише на 63,9%. Найбільше в регіоні не вистачає офтальмологів та отоларингологів (в тому числі дитячих), педіатрів, інфекціоністів, бактеріологів, дитячих психіатрів. В Бахмуті ситуація трохи краща, ніж загалом в області, однак тут також немає багатьох спеціалістів.

За даними управління охорони здоров’я Бахмута, місцеві медичні заклади укомплектовані лікарями на 79,3%. Особливо не вистачає фахівців офтальмології та отоларингології (в тому числі і дитячої). Як стверджують в Управлінні охорони здоров’я Бахмутської міської ради, основна причина недобору фахівців – низька заробітна плата.

Вакансії, яких багато в бахмутських лікарнях, не можуть заповнити тому, що медики шукають собі роботу в більших містах чи за кордоном. Для спеціалістів без категорії та з досвідом роботи до трьох років, пропонують заробітну плату в розмірі 3 723 грн. Тому й черг на вакансії немає. Як наслідок, формуються інші черги – із пацієнтів під кабінетом лікаря.

Найвища оплата праці в Бахмуті – у лікарів хірургічного профілю з вищою категорією і стажем понад двадцять років. Їх оклад – 8 400 гривень на місяць.

Але ситуація в різних медзакладах – різна. Наприклад, в госпіталі головний лікар Світлана Мельникова запевнила, що профільних “ЛОРів” та офтальмологів хоч і небагато, але вони здатні повноцінно забезпечити потреби пацієнтів та надати необхідну допомогу.
І додала: нещодавно двоє інтернів вже приступили до повноцінної роботи як профільні фахівці.

Поверхом нижче серед пацієнтів натрапили на жінку з маленькою дитиною. У дівчинки болить око, і бабуся привела її на прийом до лікаря. Проте допомоги в поліклініці вони одразу не отримають.

Бабуся каже: “Нам вообще здесь все отказывают. И говорят: в Константиновку надо ехать, или в Краматорск. И мы теперь стоим под дверями, детского окулиста нет. Сказали приходить в субботу, а у ребенка вот глаз болит”.

Офіційні скарги пацієнти пишуть рідко, бо ж більшість вважають – марно. При цьому, в місті вже з цього року діє програма “Охорона здоров’я населення м. Бахмута на 2018-2020 роки”. Аби покращити стан медицини в місті, вирішили виділити більше 255 млн гривень (це з міського та загальнодержавного бюджету, а також – за рахунок власних надходжень медичних закладів).

За першою редакцією програми, місто в 2018 р. виділяє 15 тисяч гривень на “Забезпечення навчання студентів І-VI курсів та лікарів-інтернів 1-го та 2-го років навчання в вищих навчальних закладах України ІІІ–IV рівня акредитації з укладанням договору про відпрацювання у КЗОЗ «Центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги Бахмутської міської ради» протягом 10 років за фахом”. Такі умови зовсім не виглядають вигідними для студентів. Та й освіта у медичних вищих навчальних закладах коштує дорожче, навіть для одного студента.

На 2019-2020 рр. прописали втричі більше. На 100 тисяч грн за 3 роки хочуть вивчити 2 лікарів інтернів та 2 студентів.

Передбачили кошти також на купівлю житла для медиків на вторинному ринку – 600 тисяч гривень на дві квартири.

Та навіть якщо знайдуться такі 4 лікарі, їх не вистачить, аби дефіцит фахівців в місті зник.

Проблема нестачі лікарів загальна для регіону. В Донецькій області до переліку дефіцитних ЛОРів та окулістів додалися ще педіатри, інфекціоністи, бактеріологи, дитячі психіатри. І вирішити це питання не вдається вже кілька років через наближеність до зони бойових дій.

 

https://www.facebook.com/radiovilne/videos/456379348172887/


Завантажити ще...