Підтримати
Торецька лікарня
Фото: Facebook Сергія Халаімова

Електромережа не витримує понад сотню кисневих концентраторів та 2 діагностичних апарати. 

 

Про це Вільному радіо розповідає директор центральної міської лікарні Торецька Сергій Халаімов. 

“Я зіштовхнувся з тим, що у нас не вистачає потужності: 136 концентраторів по 2 кВТ — ви уявляєте, скільки це? У мене почала проводка горіти: там вибиває запобіжники, не вистачає електроенергії. Але начальник Торецької ВЦА Василь Чинчик вже домовився: нам передали 100 кВт додаткової потужності з ще однієї підстанції, яка належить вугільникам. Ми беремо свій кабель, підключаємо, ставимо свій лічильник. Ми поставимо лічильники та будемо платити (за спожиту електрику,  —  ред.)”,  —  розповідає директор Торецької ЦМЛ.

електрична шафа
Наявної потужності в електромережі лікарні не вистачає. Фото: Facebook Сергія Халаімова


Для довідки:
Центральна міська лікарня Торецька під’єднана до електромережі підстанції ДП “Торецьквугілля”. Нині всіх (близько 300) пацієнтів з COVID-19 у цій громаді лікують у 5-поверховій будівлі лікарні (раніше їх лікували у 2 окремих будівлях — інфекційній лікарні в районі “Забалка” та у лікарні в Нью-Йорку). Тож навантаження на існуючу електромережу лікарні суттєво збільшилось.
 

Очільник лікарні додає: невдовзі до електромережі медзакладу необхідно під’єднати ще 2 діагностичних прилади. 

апарат КТ у Торецькій лікарні
Апарат КТ у Торецькій лікарні сподіваються підключити найближчими днями. Фото: Facebook Сергія Халаімова


“КТ (апарат комп’ютерної томографії, — ред.) вже приїхав, ми вже поставили. І МРТ (апарат магнітно-резонансної томографії,  —  ред.) стояло питання з підключенням… Він зараз стоїть десь на митниці. І там є такий гель, який, якщо не почати працювати, він просто вийде з ладу. Тобто його треба привозити, встановлювати та починати працювати”,  —  пояснює Сергій Халаімов.   

 

Шахтарі врятували ситуацію для медиків

Директор Торецької ЦМЛ зазначає: якби не дії торецького вуглевидобувного підприємства, ситуація дуже ускладнилася б. 

“Для нас це вже благодійність: нам дали велику потужність! Якби цього не було, нам треба було б будувати свою підстанцію. Це було б ще пів року і грошей десь з 2 млн грн”,  —  розповідає очільник лікарні. 

хворі на ковід
В цій будівлі Торецької міської лікарні працює 136 кисневих концентратори. Фото: Facebook Сергія Халаімова


Також під загрозою опинилися й плани встановити тут апарат МРТ. 
Він зазначає, ці апарати потребують потужної електромережі.

“МРТ і КТ — по 160 кВт — дуже багато — це приблизно стільки ж, скільки вся лікарня споживає. Тобто це пікова потужність, повинен бути запас. З новою підстанцією ці питання вирішені”, — каже голова лікарні у Торецьку. 

Нагадаємо, навесні у Торецькій лікарні відкрили гемодіалізне відділення. А невдовзі таке ж саме Торецька лікарня відкрила й у Дружківській лікарні

Читайте також:


Завантажити ще...