В окупованих Росією регіонах України президент країни-агресорки оголосив про воєнний стан. Це стосується частин Донецької, Луганської, Запорізької та Луганської областей, які контролюють загарбники.
Про плани ввести воєнний стан заявив президент Росії Володимир Путін під час засідання Ради безпеки Росії.
“<…>нагадаю, що в Донецькій Народній Республіці, Луганській Народній Республіці, а також у Херсонській та Запорізькій областях до їх вступу до складу Росії діяв режим воєнного стану. І зараз нам необхідно оформити цей режим уже у рамках російського законодавства. Тому мною підписаний указ про запровадження воєнного стану цих чотирьох суб’єктів Російської Федерації”, — сказав російський диктатор.
За словами Путіна, цей указ негайно відправлять на затвердження до Ради Федерації та вже проінформували Держдуму.
Він обґрунтував це тим, що українські силовики начебто підірвали Кримський міст та організовують теракти “в інших регіонах Росії”.
“Саме українськими спецслужбами було організовано вибух на Кримському мості. Ми запобігли теракт й в інших регіонах Росії, зокрема у місцях масового перебування людей, щодо об’єктів транспорту, енергетики, хочу наголосити – зокрема й об’єктів ядерної енергетики”, — заявив президент країни-аргесорки.
Путін також підписав указ, за яким керівників окупаційних адміністрацій захоплених територій наділяють додатковими повноваженнями для начебто:
— забезпечення безпеки громадян,
— антитерористичної захищеності критично важливих об’єктів,
— підтримання громадського порядку, підвищення стійкості роботи економіки, промисловості,
— налагодження та розширення випуску продукції, необхідної для спеціальної військової операції.
У своїй заяві Путін також згадав, що у ході “референдуму” жителі цих регіонів “твердо та однозначно висловили свою волю – вони хочуть бути разом із Росією”, і російське законодавство “легалізувало” результати цього “волевиявлення”.
Під час дії воєнного стану на території, де він діє, “можуть обмежувати права і свободи громадян РФ, іноземних громадян, осіб без громадянства, діяльність організацій незалежно від організаційно-правових форм та форм власності, права їх посадових осіб”. Також на громадян, організації та посадовців можуть покладати додаткові обов’язки. Можуть оголосити загальну або часткову мобілізацію, якщо такої не було до підписання Указу. Якщо Рада федерацій не затвердить запровадження воєнного становища, воно не буде чинним. Росія також має повідомити генерального секретаря ООН та генсека Ради Європи про введення воєнного стану.
З 17 жовтня на межі між самопроголошеної “Донецької народної республіки” з Росією більше немає прикордонного контролю. Втім розпочались детальніші перевірки на заборонені речі. Через це на пунктах переходу утворилися великі черги.
Читайте також: