У громадській організації “Комітет виборців України” не бачать можливості за короткий період часу організувати вибори в окремих районах Донецької та Луганської областей, які відповідали б демократичним стандартам.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
“Якщо опиратися на критерії чесних і демократичних виборів, це насамперед критерії ОБСЄ, то ми не бачимо можливості за дуже короткий період часу організувати ці вибори, які відповідали б демократичним стандартам”, — сказав генеральний директор КВУ Олексій Кошель у коментарі “Інтерфакс -Україна”.
Посадовець зазначив, що для організації нормального виборчого процесу, крім питання звільнення окупованих територій, варто вирішити низку організаційних питань, зокрема питання державного реєстру виборців, який на цій території п’ять років не оновлювався.
Також, на його думку, важливим є питання того, як українські ЗМІ зможуть потрапити на ці вибори, аби висвітлити їх перебіг.
Як додав Олексій Кошель, те, чи відбудуться вибори восени наступного року, залежить “від швидкості процесів щодо повернення контролю над окупованими територіями”.
Зазначимо, вибори на ТОТУ — одна з умов формули Штайнмайєра. Її три роки тому висунув тодішній міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр. Вона передбачає проведення виборів на тимчасово окупованих територіях Донбасу у відповідності до українського законодавства. Спостерігати за виборами може сторона ОБСЄ, яка має зробити висновок: чи були вибори чесними і чи відповідають вони європейським стандартам. В разі підтвердження цього, Донбас автоматично має отримати особливий статус. Що передбачатиме цей статус ще не прописано.
Варто додати, що більше половини опитаних українців не змогли оцінити ініціативу мирного врегулювання на Донбасі, відому як «формула Штайнмаєра», і навіть не знають, що це таке.
Читайте також: