У середу, 17 лютого, на Донеччині також працював тільки пункт пропуску у “Станиці Луганській”. Там в обидва боки лінію розмежування перетнули 1 675 людей. Були й такі, яким знадобилась допомога правозахисників.
Напередодні через КПВВ “Станиця Луганська” на ТОТ пройшли 923 людини, на контрольовану територію — 752. Про це Вільному радіо розповів речник Державної прикордонної служби у складі Операції Об’єднаних сил Ігор Лизогуб.
До представників благодійного фонду “Право на захист” за допомогою в оформленні електронних перепусток звернулися 7 людей. Так, жінка, яка живе в окупованому Алчевську, приїхала відвідати родичів на підконтрольній території. Коли поверталась, на КПВВ з’ясувалось, що її паспорт недійсний (неправильно вклеєне фото). Правозахисники пояснили жінці, що треба звернутися до міграційної служби і отримати довідку для перетину КПВВ.
“Ще одна жінка живе на непідконтрольній частині Луганщини, але прописана на Донеччини. 15 лютого вона приїхала на підконтрольну територію України, щоб отримати картку у відділенні банку. А от повернутись через ПВВ “Станиця Луганська” не має можливості. Оскільки відсутня прописка на ТОТ Луганської області, жінку не пропускають незаконні збройні формування. Їй видали продуктові набори”, — додала правозахисниця Оксана.
Правозахисники допомогу надають безоплатно, звернутися за консультацією до них можна і телефоном.
Україна щодня відкриває усі КПВВ на Донбасі. Це “Станиця Луганська”, “Мар’їнка”, “Золоте”, “Гнутове”, “Майорське”, “Новотроїцьке”, “Щастя”. Пункт пропуску у Станиці Луганській працює щодня, КПВВ “Новотроїцьке” фактично може пропускати людей тільки в понеділок та п’ятницю — тоді НЗФ відкривають блокпост “Оленівка”. Перетнути лінію розмежування там можна буде 19 лютого.
Інші 5 КПВВ не працюють, бо окупаційна влада блокує свої дзеркальні блокпости. Зокрема, новозбудований КПВВ “Щастя” так і не запрацював повноцінно, а “Золоте” вже 4 роки працює тільки для місцевих жителів. Тож на Луганщині 6 років залишається один КПВВ, де можна перетнути лінію розмежування.
Правила перетину КПВВ залишаються незмінними: прикордонники вимагають носити маску, на пункті пропуску вимірюють температуру та встановлюють додаток “Вдома”, який потрібен для самоізоляції. Люди, в яких немає смартфона, двотижневу обсервацію проходять в спеціальному закладі. Завершити самоізоляцію завчасно можна, якщо здати тест на коронавірусну інфекцію та отримати негативний результат. Зробити експрес-тест на КПВВ “Новотроїцьке” можна безкоштовно.
Представники незаконних збройних формувань пропускають людей з місцевою пропискою, а на Донеччині лише тих, хто є у спеціальних списках так званого “міжвідомчого штабу ДНР”. Документи туди треба подавати заздалегідь, відповідь чекати 10 днів. Власникам ID-карток варто мати при собі не довідку про місце реєстрації, а витяг з демографічного реєстру з мокрою печаткою.
Читайте також: