Не менш як 850 випадків захворюваності на ГРВІ зафіксували медики в останній тиждень березня 2025-го — це менше, ніж було упродовж всього місяця. За словами фахівців, епідсезон йде на спад. Яким він був на 13 тиждень — читайте далі.
Про ситуацію з захворюваністю журналістам Вільного радіо розповіла завідувачка відділу епідеміологічного нагляду та профілактики неінфекційних хвороб Наталія Сметаніна.
Так, за тиждень з 24 по 30 березня фахівці зареєстрували ще 861 випадок захворювань на гострі респіраторні вірусні інфекції у Донецькій області — це менше, ніж фіксували за весь місяць. Ситуація у регіоні залишається “благополучною” — епідсезон йде на спад — на 82,8%.
Зокрема, випадки захворювань, включно з підтвердженим тестом на COVID-19, реєструвалися майже по всім громадам області — різному ступені інтенсивності. Однак, за словами Сметаніної, вони практично не перевищували показники епідпорогу. Лише в Андріївській громаді показник перевищив поріг — захворіли 11 людей.
Фахівчиня зауважила, що переважно на ГРВІ продовжують хворіти дорослі — вікова група від 18 до 64 років. Інша частина — дитяче населення — 330 випадки. Ще одна людина захворіла на COVID-19.
За словами Наталії Сметаніної, нині у Донецькій області завершили вакцинацію проти грипу. Її купували коштом місцевих бюджетів, надавали у МОЗ або ж місцеві купували власним коштом. Усього змогли щепити 900 жителів регіону.
Епідеміологічний сезон в Україні, зокрема на Донеччині, розпочався 2–3 жовтня минулого року, а закінчиться орієнтовно на початку травня 2025-го. Влітку фахівці проводять моніторинг міжепідемічного періоду.
Нагадаємо, влада Миколаївки заклала близько 9,3 мільйона гривень на фінансування Слов’янської центральної районної лікарні у 2025-му. Цим коштом планують оплатити комунальні послуги установи, закупити медикаменти та забезпечити імунопрофілактику місцевих жителів.